چکاپ شخصی ماهیانه

برای جلوگیری از ابتلا به سرطان پستان و سایر بیماری های سیبه بهتر است این معاینه به صورت دوره ای هر جند وقت یک بار توسط خانم ها صورت گیرد تا در صورت هر گونه مشکل در ابندا تشخیص داده شده و برای بهبود و جلوگیری اقدام شود

کد : 4
تاریخ انتشار : سه شنبه 21 ارديبهشت 1395
print
نظرات : 0
چکاپ شخصی ماهیانه
  1-ابتدا روبروی آینه بایستید و سپس هر دو پستان خود را از جهت هر نوع تغییرات غیر عادی به دقت بررسی کنید. تغییراتی مانند هر گونه ترشحات از نوک پستان یا جمع شدگی و فرورفتگی های غیر عادی روی سطح پوست شما. دو مرحله بعدی برای چک کردن هرگونه تغییرات در بافت و شکل کلی پستان شما می باشد. توجه کنید که قفسه سینه شما در این مراحل در انقباض قرار دارد. 
  2- در حالی که روبروی آینه ایستاده اید دستانتان را پشت سرتان حلقه کرده و دستها را به جلو فشار دهید.


  3- سپس دستانتان را روی کمر قراردهید و به سمت آینه خم شوید. در هر دو مرحله کاملا و با دقت پستانها را بررسی کنید و هر گونه تغییر غیر عادی که در بالا توضیح داده شد را برسی نمایید

توجه: بعضی خانم ها مراحل بعدی را زیر دوش در حالی که دست هایشان را صابونی کرده اند انجام می دهند تا بتوانند راحت تر بافت های پستان را لمس کنند.

  4-  دست چپ خود را بالا ببرید و سپس با سه یا چهار انگشت دست راست پستان چپ خود را با دقت کامل معاینه کنید. از مرز بیرونی پستان شروع کنید و به شکل دایره وار (همانطور که در شکل می بینید) محیط پستان خود را با نوک انگشتان به دقت لمس کنید. این حرکت دایره وار را ادامه دهید تا به نوک پستان ها برسید. دقت کنید که کل محیط پستان را لمس کرده باشید.
  4.1-  هر گونه تغییر در زیر بغل و غدد زیر بغل را بررسی کنید و سپس همه این مراحل را برای پستان راست خود تکرار نمایید.
  5- به آرامی نوک پستانها را فشار دهید و توجه کنید که آیا هر نوع ترشح خاصی دارد با خیر.
  6-  مراحل چهارم و پنجم را در حالت خوابیده تکرار کنید. به اینصورت که ابتدا کاملا به پشت بخوابید و در حالی که دست راست خود را بالا برده اید یک حوله را لوله کرده و در زیر شانه خود قرار دهید. این موقعیت پستانها را در حالت صاف قرار می دهد و باعث می شود که معاینه راحت تر باشد. همان روش لمس نقاط به شکل دایره وار را تکرار کنید. این مرحله را برای هر دو پستان خود انجام دهید.
برجسب ها :

سوالات و نظرات

 
اولین موافق باشید.
اولین مخالف باشید.
تصویر امنیتی
کد فوق را در فیلد زیر را وارد نمایید
نمایش 0 نظر
مرتب سازی براساس

اولین نظر دهنده باشید چکاپ شخصی ماهیانه
تمامی حقوق مادی و معنوی سایت محفوظ و متعلق به دکتر پریسا عظیمی نژادان می باشد

طراحی و پیاده سازی شده توسط : گروه هیراد