دکتر پریسا عظیمی نژادان 4 رویدادها 4 سومین کنگره بین‌المللی کلینیکال آنکولوژی
مدت زمان مطالعه مقاله 1 دقیقه

سومین کنگره بین‌المللی کلینیکال آنکولوژی

سومین کنگره بین‌المللی کلینیکال آنکولوژی

آذر ماه ۹۷

سومین کنگره بین‌المللی کلینیکال آنکولوژی- آذر ماه ۹۷◾️بخش اول سخنرانی دکتر عظیمی‌نژادان با موضوع:

– چرا باید شیمی‌درمانی قبل از جراحی انجام گیرد؟
– جراحی بعد از شیمی‌درمانی چگونه باشد که بیمار نفع بیشتری ببرد؟

در گذشته شیمی‌درمانی بعد از جراحی انجام می‌شد ولی علم روز دنیا روش دیگری می‌طلبد. اکنون شیمی‌درمانی قبل از جراحی موثر‌تر است. در این روش احتمال حفظ سینه بیشتر می‌شود و بیمار عمر طولانی‌تری خواهد داشت. استفاده از شیمی‌درمانی قبل از عمل جراحی بخصوص در موارد تهاجمی و مراحل پیشرفته سرطان پستان رو به افزایش است. با این روش، اندازه توده بدخیم و غدد لنفاوی زیر بغل درگیر کوچک‌تر می‌شود.

◾️بخش دوم به آموزش نحوه انجام سونوگرافی به جراحان فوق تخصص پستان اختصاص داشت.

«سونوگرافی می‌تواند و باید چون چشمی تیزبین به یاری جراح بیآید. استفاده از سونوگرافی حین عمل توسط جراح موجب بالابردن دقت عمل در خارج کردن تومور خواهد شد. از این رو نیکوتر است جراحان پستان با شیوه کار سونوگرافی آشنا شوند.»

– نکته دیگر تاکید بر استفاده از روشهای ماموتومی یا وکیوم بیوپسی (در توده‌های خوشخیم پستان) به جای عمل جراحی است. این کار بطور سرپایی و با بی حسی موضعی قابل انجام است و علاوه بر باقی نماندن اسکار بزرگ ناشی از عمل جراحی روی بافت پستان و حذف عوارض ناشی از بیهوشی عمومی، بیمار می تواند خیلی سریع و در مدت کوتاهی به فعالیت طبیعی روزمره برگردد.

دکتر پریسا عظیمی نژادان

دکتر پریسا عظیمی نژادان فوق تخصص جراحی پستان فارغ التحصیل از دانشگاه شهید بهشتی تهران دارای فلوشیپ فوق تخصصی جراحی سینه از فرانسه و عضو جامعه جراحان پستان امریکا و نیز عضو انجمن سنولوژی فرانسه، جراح با سابقه در عمل های زیبایی، بازسازی و همچنین سرطان سینه می باشند.

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 3 =