دکتر پریسا عظیمی نژادان 4 رویدادها 4 همایش سرطان پستان و باروری
مدت زمان مطالعه مقاله 1 دقیقه

همایش سرطان پستان و باروری

همایش یک روزه سرطان پستان و باروری

همایش یکروزه سرطان پستان و باروری

توسط انجمن رادیوتراپی انکولوژی ایران با حضور جمعی از اساتید و همکاران مرتبط با درمان سرطان در بهمن ماه برگزار شد.

سرطان پستان یکی از سرطان‌های شایع در میان زنان بوده که متأسفانه در ایران سن ابتلا به آن کاهش یافته است و این میزان با آمار جهانی متفاوت است. از این رو شوربختانه تعداد قابل توجهی از خانم های جوان ما درگیر سرطان هستند.

از طرفی برخی درمانهای سرطان می توانند سیستم باروری را دچار آسیب نمایند یا گاهی فرآیند درمان موجب اتلاف وقت میشود و فرصت باروری از دست می رود.

با توجه به اینکه خانم ها ذخیره تخمک محدودی دارند که پس از اتمام آن ، وارد دوران یاسگی می شوند. حوادثی مانند سرطان با توجه به نوع درمانهایش، احتمال آسیب به این ذخایر را افزایش می دهد. این در حالی ست که امروزه اکثر روش های درمان نازایی، در خانمهای سرطانی قابل پیگیری و دستیابی هستند.

بنابراین پزشکان حوزه سرطان باید قبل از شروع روند درمان به بیمار (چه متاهل و چه مجرد) مجال “گرفتن و نگهداری تخمک “بدهند تا بیمار بتواند هر زمان خواست اقدام به بارداری کند.

امروزه شیوه​های درمان نازایی و ناباروری متعددی در کشور ما وجود دارد که برای این موارد خاص از روشهایی استفاده خواهند کرد که بر سرطان تاثیر کمتری داشته باشند.

دکتر پریسا عظیمی نژادان

دکتر پریسا عظیمی نژادان فوق تخصص جراحی پستان فارغ التحصیل از دانشگاه شهید بهشتی تهران دارای فلوشیپ فوق تخصصی جراحی سینه از فرانسه و عضو جامعه جراحان پستان امریکا و نیز عضو انجمن سنولوژی فرانسه، جراح با سابقه در عمل های زیبایی، بازسازی و همچنین سرطان سینه می باشند.

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − سیزده =