همایش wacc

همایش wacc

همایش wacc

بخشی از سخنرانی دکتر پریسا عظیمی‌نژادان در همایش سرطان غرب آسیا “wacc”

???? تاریخچه سرطان پستان در ایران از آتوسا دختر کورش و همسر داریوش هخامنشی آغاز می‌شود که توسط پزشکی یونانی جراحی شده و او تا ۷۵ سالگی عمر می‌کند.
– سال ۱۹۴۲ پروفسور عدل، اولین پزشکی‌ست که با برداشتن ماهیچه پستان، جراحی آن را انجام می‌دهد.
– سال ۱۹۸۴ استاد عطری اولین پزشکی ست که موفق به حفظ سینه خانمی می‌شود. این بانو تاکنون در قید حیات است و به پاس قدردانی از استاد عطری نام فرزندش را به نام ایشان «مرتضی» گذاشته است.
– دکتر باقر نصیرپور یکی از اساتید بیمارستان سینا با ذکاوت و دانش خویش روشی را اتخاذ کرده بود که تنها دو سال است در دنیا مطرح و شناخته شده است. وی با برداشتن همرمانِ تخمدان و توده سرطانی توانسته صدها بیمار را درمان کند.

???? بیست و پنج درصد (۲۵‎٪) از سرطان‌های زنان ایران را سرطان پستان شامل می‌شود که در عیم حال شایع‌ترین آن است.
_ هر ساله حدود ۱۰/۰۰۰ نفر مبتلا می‌شوندکه ۵۰‎٪ آن بالای ۵۰ سال و ۲۵‎٪ آن زیر ۴۰ سال هستند. آمار افراد جوان بسیار نگران‌کننده است!
_ اکنون حدود ۴۰ تا ۵۰ هزار نفر تحت درمان داریم که در کمال تاسف ۷۰‎٪ ایشان هنگامی به ما مراجعه می‌کنند که سرطان تا زیر بغل پیشروی کرده!
_ مرگ و میر ناشی از سرطان در هر ۱۰۰/۰۰۰ نفر تنها ۴ نفر است، این بدان معناست که هر چند سرطان پستان شایع‌ترین سرطان زنان است اما غیرقابل درمان نیست.

دکتر پریسا عظیمی نژادان

دکتر پریسا عظیمی نژادان فوق تخصص جراحی پستان فارغ التحصیل از دانشگاه شهید بهشتی تهران دارای فلوشیپ فوق تخصصی جراحی سینه از فرانسه و عضو جامعه جراحان پستان امریکا و نیز عضو انجمن سنولوژی فرانسه، جراح با سابقه در عمل های زیبایی، بازسازی و همچنین سرطان سینه می باشند.