مراجعین اورژانس(سرطان) روزهای دوشنبه و چهارشنبه بین ساعات 15 تا 18 بدون هماهنگی تشریف بیاورید.

تنها در صورت داشتن مدارک و تشخیص اورژانس بودن توسط دکتر، پذیرش خواهید شد.

دکتر پریسا عظیمی نژادان / جراحی ها / تاتوی حرفه ای جهت بازسازی هاله پستان و پوشش جای بخیه
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

تاتوی حرفه ای جهت بازسازی هاله پستان و پوشش جای بخیه

تاتوی حرفه ای جهت بازسازی هاله پستان و پوشش جای بخیه یک راه حل برای ایجاد نوک سینه با ظاهری طبیعی است و بیشتر زنان که هاله نوک سینه را به دلایل جراحی و بیماری از دست داده اند می توانند کاندیدای این خالکوبی باشند. خالکوبی معمولاً 3-4 ماه پس از جراحی نهایی مورد نیاز بیمار انجام می شود و معمولا زمانی است که پوست از جراحی های بازسازی به اندازه کافی بهبود یافته باشد. اگر اسکارهای جراحی در هنگام ایجاد تاتو کاملاً بهبود نیافته باشد، به مرور زمان ممکن است خال کوبی تغییر شکل دهد. بنابراین بهبودی کامل جای زخم روی نوک سینه قبل از تاتو مهم است.

شاید یک تاتوی معمولی نتواند ویژگی های 3D یا سه بعدی برای نوک سینه ایجاد کند اما تاتوی حرفه ای جهت بازسازی هاله پستان و پوشش جای بخیه با کیفیت که به جزئیات می پردازد می تواند آرئول ( نوک سینه) با ابعاد شبیه به واقعی را ایجاد کند.

استفاده از مهارت های هنری سایه زدن به رنگ های طبیعی پوست در خالکوبی باعث می شود آرئولا 3 بعدی مانند یک اثر هنری دقیقا شبیه نوک سینه واقعی به نظر می رسد. جوهرهای مورد استفاده برای خالکوبی نوک پستان مخلوط می شوند تا واقع بینانه ترین شکل ممکن را برای هر بیمار ایجاد کنند.

تاتو-جهت-بازسازی-هاله-سینه

تاتو بازسازی هاله پستان و پوشش جای بخیه بعد از ماستکتومی

در حالی که بازسازی نوک پستان از طریق جراحی میزان رضایت بالایی دارد، بسیاری از زنان و بازماندگان سرطان سینه از آن صرف نظر می کنند و به جای آن خال کوبی های 3 بعدی را ترجیح می دهند زیرا گزینه ای بسیار واقع بینانه و کمتر تهاجمی است.

این خالکوبی های دائمی نوک سینه توسط هنرمندان خال کوبی در برخی مراکز زیبایی و پزشکی و تخصصی طراحی انجام می شود. امروزه برخی از متخصصان زیبایی نیز خالکوبی های 3 بعدی نوک سینه را با استفاده از تکنیک نیمه دائمی مشابه روش استفاده شده برای ابروهای میکروبلیدینگ انجام می دهند.

مقایسه جراحی و تاتوی هاله پستان

اگر هنگام جراحی ماستکتومی یکی یا هر دو سینه برداشته شده است، در بیشتر موارد می توان عمل جراحی بازسازی نوک سینه یا تاتوی حرفه ای جهت بازسازی هاله پستان و پوشش جای بخیه را انتخاب کنید.

به ندرت، برخی از جراحان ممکن است گزینه انجام بازسازی نوک سینه را به عنوان بخشی از جراحی بازسازی سینه و نه به عنوان یک جراحی جداگانه ارائه دهند که این روش به طور کلی توصیه نمی شود زیرا می تواند منجر به موقعیت نامناسب نوک سینه بعد از گذشتن دوره بهبودی شود.

جراحی بازسازی آرئولا معمولاً یک روش سرپایی است که از پوست ناحیه نوک سینه برای بازسازی و ایجاد آن استفاده می شود و بعداً ممکن است نوک سینه بازسازی شده برای افزودن رنگ و ایجاد آرئول خالکوبی شود.

مزیت اصلی ترمیم مجدد نوک پستان با جراحی این است که از نوک طبیعی که از پوست خارج شده ایجاد می شود که باعث می شود بیماران احساس کنند این حالت طبیعی تر است. معایب آن این است که ممکن است نوک سینه بازسازی شده با گذشت زمان صاف شده و حالت برآمدگی خود را از دست بدهد. همچنین اکثر زنان پس از عمل ماستکتومی و بازسازی پستان احساس خود را در ناحیه پستان از دست می دهند، بنابراین در نوک سینه بازسازی شده نیز احساس وجود نخواهد داشت.

خالکوبی های سه بعدی نوک سینه، خالکوبی های واقعی هستند که از طریق سوزن هایی رنگدانه ها را وارد پوست می کنند. یک هنرمند با تجربه خالکوبی نوک پستان می تواند تصویری واقعاً شگفت انگیز از آرئولای واقعی ایجاد کند که به نظر می رسد دارای ابعاد فیزیکی است اما در لمس واقعاً صاف است. در سال های اخیر، تعداد فزاینده ای از افراد به جای جراحی بازسازی آرئولا، خالکوبی های سه بعدی را انتخاب کرده اند. تاتوی نوک سینه همچنین می تواند برای افزایش نتایج زیبایی بعد از جراحی بازسازی نوک سینه انجام شود.

مزایای تاتو هاله سینه

  • اجتناب از جراحی و ایجاد جای زخم جدید
  • روند بهبودی آسان تر
  • اضافه کردن جزئیات و رنگ آمیزی نوک سینه بدون نیاز به جراحی
  • نوک سینه از روی لباس قابل مشاهده نیست
  • پرتودرمانی به پوست سینه بیمار آسیب زده است
  • هنگام برداشتن بافت در طی ماستکتومی، پوست سینه بیش از حد نازک شده است
  • بیمار لنف ادم دارد که قفسه سینه را درگیر است
  • بیمار سابقه عفونت در ناحیه سینه دارد
  • تاتو هاله پستان در چه مواردی مناسب نیست
مزایای-تاتو-هاله-سینه

نحوه انجام تاتوی هاله پستان

قبل از انجام عمل تاتو، با متخصص خالکوبی در مورد اندازه، محل قرارگیری و رنگ های مورد نظر صحبت می کنید. سپس برنامه ای را بر اساس ترجیحات بیمار و متغیرهایی مانند الگوهای اسکار، میزان بافت اسکار و ضخامت پوست برای خالکوبی تعیین می شود. در روز عمل خود، باید با آب تمیز و با پوست تمیز وارد شوید. از مرطوب کننده یا هر نوع ماده بی حسی استفاده نکنید. خالکوبی هر نوک سینه می تواند نیم ساعت تا یک ساعت طول بکشد.

اگر بیمار هنوز یکی از نوک سینه طبیعی خود را داشته باشد، متخصص رنگ و اندازه نوک سینه را با آن مطابقت می دهد. اگر در حین جراحی بازسازی پستان هر دو آئولا برداشته شده باشد، ممکن است نیاز باشد، قبل از جراحی یک عکس از سینه های خود را به عنوان یک نقطه مرجع در اختیار متخصص تاتو قرار دهید.

برای کمک به تعیین بهترین موقعیت برای خالکوبی نوک سینه، متخصص تاتو ابتدا نوک سینه های مصنوعی سیلیکونی را بر روی سینه قرار می دهد همچنین یک پالت از رنگدانه ها را با تن های صورتی، برنزه، بژ، قهوه ای و بنفش روی سینه بررسی می کند تا بتواند رنگ هایی را برای آرئول انتخاب کند که طبیعی و متناسب با رنگ پوست بیمار به نظر برسد. پس از مخلوط کردن رنگدانه، به طور موقت نوعی رنگ را روی پوست قرار می دهد تا بتوانید در نورپردازی های مختلف و هنگام جابجایی حالت آن را ببینید.

از آنجا که سینه بازسازی شده همان احساس قبل از جراحی بازسازی پستان را ندارد، خالکوبی در ناحیه معمولاً دردناک نیست. با این برخی از برخی از ناراحتی ها مانند درد های خفیف را در حین تاتو تجربه کرده اند، پس از اتمام عمل، یک باند روی خالکوبی قرار می گیرد.

بهبودی ناحیه معمولاً حدود 7 تا 10 روز طول می کشد. تا چند هفته پس از تاتو از استخرهای کلردار، دوش های گرم و استفاده از وان و همچنین قرار گرفتن در معرض آفتاب خودداری کنید.

تاتو و کاربردهای آن

دستگاه تاتو کاربردها و مزیت‌های دارد که عبارت است از:

دکتر پریسا عظیمی نژادان

دکتر پریسا عظیمی نژادان

فلوشیپ فوق تخصصی جراحی سینه از آمریکا و فرانسه

من در تبریز در خانواده ای متوسط به دنیا آمدم . پدرو مادرم هر دو مهندس فوق لیسانس کشاورزی و کارمند بودند. من یک خواهر کوچکتر از خودم دارم. دوره ابتدایی و راهنمایی را در مدرسه بوعلی سینا تبریز که توسط خواهران روحانی فرانسوی اداره میشد به اتمام رساندم و فارسی و فرانسه را همزمان یاد گرفتم.

برچسب ها:


دکتر پریسا عظیمی نژادان
فلوشیپ فوق تخصصی جراحی سینه از آمریکا و فرانسه

آخرین دیدگاه ها

مقالات مرتبط
تغییرات سینه در دوران بارداری

تغییرات سینه در دوران بارداری

بدن بانوان در طول بارداری دچار تغییرات بسیار زیادی می شود، که یکی از آن ها تغییراتی است که در سینه ها قابل مشاهده می باشند. بانوانی که برای اولین بار بارداری را تجربه می نمایند، ممکن است نسبت به...

ماموپلاستی ، جراحی کوچک کردن سینه + فیلم واقعی

ماموپلاستی ، جراحی کوچک کردن سینه + فیلم واقعی

بزرگی سینه در برخی افراد سبب شده تا مشکلاتی همچون گردن درد و مشکلات پوستی ایجاد شود و همچنین می‌تواند زمینه ساز ابتلا به سرطان باشد. ماموپلاستی با نتایج عمل جراحی کوچک کردن سینه یا ماموپلاستی کاهشی...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه