دکتر پریسا عظیمی نژادان / جراحی ها / جراحی زیبایی سینه (پستان) و انواع آن
[reading-time]

جراحی زیبایی سینه (پستان) و انواع آن

جراحی زیبایی سینه روشی موثر برای بهبود زیبایی سینه ها و در نتیجه افزایش اعتماد به نفس است. تصمیم به انجام جراحی پلاستیک کاملا شخصی است، اما آن چه که باید در نظر داشته باشید این است که باید از مقایسه کردن خود با دیگران خودداری کنید. نکته مهم دیگر در خصوص جراحی زیبایی سینه، انتخاب جراح باتجربه در این زمینه، شرکت در جلسات مشاوره و آشنایی با تمام جوانب روند جراحی می باشد. با توجه به مشکلات سینه و نارضایتی هایی که از فرم آن دارید جراحی‌های مختلفی قابل انجام است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت. با ما در ادامه همراه باشید.

انواع جراحی های زیبایی سینه

مزایای جراحی زیبایی سینه

جراحی زیبایی سینه یا جراحی زیبایی پستان یک روش برای بهبود شکل و اندازه پستان‌ها است که می‌تواند برای برخی افراد مزایای زیادی داشته باشد. البته قبل از اقدام به هر نوع جراحی، همواره توصیه می‌شود با متخصصین پزشکی مشورت کنید و تمام جنبه‌های مربوطه به جراحی، جنبه‌های زیبایی، پزشکی، ریسک‌ها و عوارض احتمالی را بشناسید. به برخی از مزایای جراحی زیبایی سینه عبارتند از:

1. اصلاح شکل و اندازه پستان‌ها: جراحی زیبایی سینه می‌تواند به شما کمک کند تا شکل و اندازه پستان‌ها بهبود پیدا کند و در صورت نیاز، تغییر داده شود. این روش به افرادی که از شکل نامتقارن پستان‌ها رنج می‌برند یا پستان‌های کوچکتر یا بزرگتر از اندازه مطلوب دارند، کمک می‌کند تا به شکلی متوازن و قرینه بین پستان‌ها دست پیدا کنند.

2. افزایش اعتماد به نفس: زیبایی و شکل ظاهری پستان‌ها می‌تواند بر فرم ظاهری بدن و اعتماد به نفس شما تأثیرگذار باشد. با داشتن پستان‌هایی که به نظر خود و دیگران زیبا می‌آیند، ممکن است اعتماد به نفس شما افزایش یابد و خودتان را راحت‌تر و جذاب‌تر حس کنید.

3. بازسازی پس از جراحی سینه: در مواردی که به علت بیماری یا آسیب جسمی پستان شما نیاز به جراحی داشته باشد (مانند جراحی برای برداشتن تومور یا جراحی پس از زایمان)، جراحی زیبایی سینه می‌تواند استفاده شود تا پستان را بازسازی کند و به شما کمک کند تا شکل طبیعی پستان‌های خود را بهبود بخشید.

4. رفع اشکالات ظاهری: جراحی زیبایی سینه می‌تواند برای رفع مشکلات ظاهری مانند آویزانی پستان‌ها یا تراکم بالای پستان‌ها استفاده شود. این روش به شما کمک می‌کند تا پستان‌هایی با شکل و ظاهر مناسب‌تر و جوان‌تر داشته باشید. با این حال، مهم است بدانید که هر جراحی همراه با مخاطرات و عوارض احتمالی است. برای تصمیم درست، مشاوره کامل با پزشک خود و آشنایی کامل با جنبه‌های مربوطه به جراحی ضروری است.

این روش باید با مشاوره و توسط بهترین جراح پستان در تهران انجام شود.

توضیحات دکتر پریسا عظیمی نژادان درباره جراحی زیبایی سینه

01:45
truncate dir-rtl

فرم سینه در جراحی زیبایی

انواع جراحی‌های زیبایی سینه

سه دسته کلی جراحی‌های زیبایی برای سینه‌ها انجام می‌شود. رایج ترین انواع جراحی زیبایی سینه شامل افزایش سینه، کاهش سینه و بازسازی سینه می‌باشند. در ادامه با ما همراه باشید تا به بررسی انواع جراحی‌های زیبایی سینه بپردازیم.

جراحی پروتز سینه

تقویت سینه برای بهبوئ ظاهر، اندازه و فرم کلی سینه‌ها انجام می‌شود. بیماران ممکن است به دلایل مختلفی نیاز به انجام ماموپلاستی برای افزایش سینه داشته باشند. در بعضی از بیماران سینه‌ها به اندازه کافی رشد نکرده و احساس می‌کنند سینه‌هایشان خیلی کوچک است. برخی دیگر به دلیل تغییر سینه‌ها بعد از بارداری تمایل به بزرگ کردن آنها دارند. سایر بیماران نیز از ناهنجاری هایی مانند عدم تقارن اندازه سینه ها رنج می برند و تمایل به یکسان سازی اندازه هر دو سینه دارند.

عمل جراحی زیبایی برای افزایش سینه با استفاده از ایمپلنت انجام می شود که می تواند در زیر عضله سینه یا روی عضله سینه قرار گیرد. برش برای قرار دادن ایمپلنت ایجاد می شود که ممکن است در زیر بغل، آرئولا (ناحیه اطراف نوک سینه ) یا چین پایین سینه باشد. به طور کلی، عمل ماموپلاستی افزایشی از جمله انواع جراحی زیبایی سینه کم تهاجمی است. در مواردی که برش در زیر بغل ایجاد می شود، ممکن است از آندوسکوپ (لوله نازکی با دوربین کوچک و نور) استفاده شود.

ایمپلنت های سینه دارای پوسته از جنس سیلیکون می باشند که به طور کلی دو نوع هستند یا داخل آنها حاوی محلول آب نمک (سالین) است و یا از ژل سیلیکون ساخته شده اند. بیماران با امتحان کردن ایمپلنت های آزمایشی اندازه دلخواه خود را تعیین می کنند. در حال حاضر، ایمپلنت های سالین نسبت به ایمپلنت های حاوی ژل سیلیکون دارای مزایای بیشتر و عوارض کمتری هستند و به همین دلیل استفاده از آنها رواج بیشتری دارد.

جراحی پروتز سینه، شامل قرارگیری پروتز (ایمپلنت) داخل بافت سینه و یا تزریق چربی به سینه می باشد که با هدف افزایش سایز و اندازه سینه ها انجام می شود. این روش جراحی عمدتا در خانم هایی انجام می شود که بعد از بارداری و یا کاهش وزن از حجم سینه های شان کاسته شده است و خواهان سینه های گرد و توپر هستند. این روش جراحی هم چنین به بهبود تقارن سینه ها نیز کمک خواهد کرد.

لیفت سینه Breast Lifts

جراحی کاهش اندازه سینه یکی دیگر از انواع جراحی زیبایی سینه است و  اغلب در زنانی که سینه بزرگ و سنگین دارند و به دلیل وزن سینه ها ناراحتی قابل توجهی از جمله گردن درد، کمر درد و بی حسی یا ضعف دارند، انجام می شود. در طی این روش، پوست اضافی، چربی و بافت سینه برداشته می شود. این نوع جراحی همچنین ممکن است باعث تغییر در احساس سینه و عدم توانایی در شیردهی شود.

جراحی لیفت سینه با برداشت پوست اضافی و کشیده شدن بافت اطراف سینه همراه است که نتیجه آن لیفت و کشیده شدن سینه به سمت بالا می باشد. از دیگر مزایای این روش جراحی می توان به تغییر فرم و جوانسازی سینه ها اشاره کرد.

جراحی لیفت سینه

در بعضی از زنان، پوست به اندازه کافی مقاوم و محکم نیست که بتواند وزن سینه را تحمل کند و باعث آویزان شدن و افتادگی سینه ها می شود. به این حالت پتوز نیز گفته می شود که در آن به نسبت بافت سینه پوست بیش از حد وجود دارد. برای لیفت دادن به سینه، باید پوست اضافی آن برداشته شود. چندین روش برش برای لیفت سینه استفاده می شود از جمله:

 • الگوی برش به شکل T معکوس:که به آن الگوی هوشمندانه (wise pattern ) نیز گفته می شود. این برش به شکل لنگر یا حرف T در اطراف سینه و زیر سینه قرار دارد.
 • لجور (LeJeour ) که در آن برش دور آرئول و به سمت پایین می رود.
 • دونات یا نیمه آرئولار که این برش فقط در اطراف آرئولار انجام می شود.

جراحی لیفت سینه درجاتی از اسکارهای دائمی به جای می‌گذارد که به نوع روش و مراقبت های بعد از عمل بستگی دارد.

کوچک کردن سینه در خانم‌ها

خانم هایی که سینه های بزرگی دارند، اغلب با مشکلات پزشکی متعددی مانند پستان درد، گردن درد و یا بی حس شدن دست ها و انگشت ها روبرو می شوند، چرا که سنگینی سینه ها به این نواحی وارد می شود.

این روند جراحی کوچک‌کردن سینه‌ها (ماموپلاستی)، با برداشت چربی اضافی، بافت غده ای و پوست از روی سینه، به کوچک تر شدن و خوش فرم شدن سینه ها کمک می کند.

کوچک کردن سینه در مردان

در اقایان بزرگ بودن و رشد بیش از حد بافت سینه اصطلاحا ژنیکوماستی نام دارد. این روش جراحی به آقایانی که از ظاهر قفسه سینه خود ناراضی هستند کمک می کند تا اعتماد به نفس بیشتری داشته باشند.

گاهی ممکن است آقایان بعد از کاهش وزن قابل توجه، با پوست اضافی در ناحیه سینه و قفسه سینه روبرو شوند که جراحی ژنیکوماستی می تواند به برداشت پوست اضافی سینه کمک کند.

در کل، جراحی کوچک کردن سینه در مردان با برداشت چربی اضافی و بافت غده ای سینه همراه است و نتیجه آن داشتن قفسه سینه صاف و سفت می باشد.

جراحی ترمیمی سینه

جراحی ترمیمی سینه، شامل برداشت و یا تعویض پروتزهای سالینی و سیلیکونی از سینه می باشد. بیمارانی که خواهان تغییر اندازه و فرم پروتز سینه هستند و یا قصد اصلاح مشکلات ناشی از جراحی قبلی را دارند، می توانند با مشورت پزشک از مزایای جراحی ترمیمی بهره مند شوند.

جراحی بازسازی سینه breast reconstruction

متاسفانه بسیاری از خانم ها در سراسر دنیا به سرطان پستان مبتلا می‌شوند. خانم‌هایی که تحت جراحی ماستکتومی (برداشتن پستان) قرار می‌گیرند، اعتماد به نفس خود را از دست می دهد و از لحاظ روحی و روانی ضربه می خورند.

جراحی بازسازی از جمله گزینه‌های جراحی سینه است که به خانم‌ها کمک می‌کند تا فرم طبیعی سینه‌های خود را بعد از درمان داشته باشند.

جراحی بازسازی سینه اغلب در زنانی انجام می‌شود که تحت عمل جراحی ماستکتومی قرار گرفته اند. ماستکتومی عملی است که در آن قسمتی یا کل سینه معمولا برای پیشگیری و یا درمان سرطان سینه برداشته می‌شود. در این روش ظاهر، کانتور و حجم دلخواه را برای سینه بازسازی می‌کنند. نوک سینه و آرئولا نیز از نو بازسازی میشود. معمولاً به دلیل اینکه عصب های حسی یا غدد شیری و مجاری برداشته می شوند احساس طبیعی و عملکرد طبیعی سینه، مانند شیردهی، بر نمی گردد.

شکل، کانتور و حجم سینه را می‌توان با ایمپلنت یا با استفاده از بافت‌های بیمار دوباره بازسازی کرد. در صورت استفاده از ایمپلنت، اندازه کاشت به اندازه سینه مقابل بستگی دارد. در صورت امکان، ایمپلنت معمولا در زیر عضله قفسه سینه قرار می‌گیرد. سینه همچنین می‌تواند با استفاده از بافت‌های بدن بیمار دوباره ساخته شود. در این عمل حتی می‌توان از بخشی از بافت دیواره پایین شکم برای بازسازی سینه استفاده کرد. همچنین برای بازسازی سینه به روش اتولوگ، از عضله پشت و پوست یا چربی و عضله باسن نیز ممکن است استفاده شود. گاهی اوقات برای ایجاد تقارن در هر دو سینه ممکن است نیاز باشد تا هر دو سینه تحت عمل جراحی بازسازی شوند. بازسازی سینه را می توان در هر زمان و پس از انجام ماستکتومی نیز انجام داد. این روش هیچ تاثیری در عود سرطان یا معاینه سینه برای غربالگری سرطان ندارد. با این حال، آموزش های لازم در مورد خودآزمایی سینه برای یافتن توده سرطانی به بیماران بعد از انجام انواع جراحی زیبایی سینه داده می شود.

مدت ماندگاری جراحی­‌های زیبایی سینه چقدر است؟

چه انتظاراتی از جراحی زیبایی‌سینه باید داشته باشیم؟ آیا مدت ماندگاری و اثر این جراحی­‌های زیبایی دائمی است؟ صحبتهای جامع خانم دکتر پریسا­‌عظیمی‌نژادان در رابطه با ماندگاری این جراحی‌ها شنیدنی است.

مراقبت‌های قبل و بعد دوره‌های نقاهت

قبل از انواع جراحی زیبایی سینه، اقدامات زیر را انجام دهید:

 • تست‌های مختلف آزمایشگاهی را انجام دهید.
 • یک ماموگرافی بگیرید
 • سیگار کشیدن و یا سایر مواد مخدر مانند کوکائین را برای مدت زمان مشخصی قبل و بعد از جراحی متوقف کنید.
 • برای کنترل خونریزی در حین جراحی از مصرف آسپرین، داروهای ضد التهاب مانند Motrin یا Aleve و مکمل های گیاهی خودداری کنید.
 • هر گونه دارویی که در حال حاضر مصرف می کنید قبل از عمل به پزشک اطلاع دهید.

بهبودی کامل بعد از انواع جراحی زیبایی سینه چه مدت طول می کشد؟

از آنجا که بدن هر بیمار منحصر به فرد است، هیچ زمان مشخصی برای بهبودی وجود ندارد. با این حال، بهبودی کامل می تواند به طور متوسط ​​شش هفته طول بکشد و بیماران معمولا بعد از حدود یک الی دو هفته احساس می‌کنند که کاملاً خوب هستند. جراح سینه می تواند با ارزیابی سلامت کلی شما قبل از انجام عمل زمان مشخص‌تری برای بهبودی ارائه دهد.

بهبودی بعد از انواع جراحی زیبایی سینه

روزهای اول پس از عمل نیاز به مراقبت‌های بیشتری دارید بنابراین هرچه در این زمان مراقبت بهتری داشته باشید، نتیجه‌ای که از عمل می‌گیرید رضایت بخش‌تر خواهد بود.

بلافاصله پس از عمل

بلافاصله پس از بیدار شدن از بیهوشی، احتمالاً احساس خماری خواهید کرد اما این اثرات معمولا طی چند ساعت از بین میرود. با این حال، بیمار به شخصی احتیاج دارد که او را به خانه برساند و یک شب با بیمار بماند.

پنج تا هفت روز اول

به طور معمول سه تا پنج روز اول ناراحت کننده‌ترین زمان بعد از عمل است. پزشک برای کاهش درد داروی مسکن تجویز می‌کند. اکثر بیماران حدود یک هفته پس از جراحی قادر به بازگشت به مشاغل پشت میز هستند.

چند هفته بعد از عمل

بعد از هفته اول، بیماران تشویق می شوند که به آرامی به فعالیت های عادی روزانه خود برگردند. در این مرحله توصیه می شود از انجام فعالیت‌های سنگین یا فعالیت ورزشی مانند دویدن، اسب سواری یا تمرینات سخت خودداری کنید. از بلندکردن اجسام سنگین نیز بپرهیزید. به بیمارانی که مشاغل سخت و پر مشغله دارند توصیه می‌شود حداقل به مدت سه هفته از کار مرخصی بگیرند.

بهبودی کامل بعد از انواع جراحی زیبایی سینه

در طی ویزیت های بعد از عمل، پزشک میزان بهبودی و پیشرفت شما را ارزیابی می کند. به طور کلی، بعد از دو ماه، اکثر بیماران کاملا بهبود می یابند و می توانند تمام فعالیت های عادی خود را از سر بگیرند. بسیار مهم است که دستورالعمل های مراقبتی را به دقت دنبال کنید تا ایمپلنت های شما به درستی بهبود یابد و هیچ عارضه ای ایجاد نشود.

بهبودی بعد از جراحی سینه

نکاتی برای بهبودی سریعتر بعد از انواع جراحی زیبایی سینه

چند چیز وجود دارد که باید در روزها و هفته های اول انتظار داشته باشید. اول اینکه مقدار قابل توجهی درد و تورم در روزهای اول وجود دارد. این طبیعی است و به طور طبیعی با گذشت زمان از بین می رود.

 • برای کمک به کاهش درد و تسریع در بهبودی، اکیداً توصیه می شود که سینه بند مخصوص بهبودی تهیه کنید. این نوع سینه بند ها به ویژه برای استفاده بعد از عمل طراحی شده اند و علاوه بر اینکه راحت هستند به ثابت نگه داشتن ایمپلنت سینه و جلوگیری از لغزش آن و همچنین افزایش گردش خون و فشرده سازی ملایم برای اطمینان از تخلیه مناسب لنفاوی کمک می کنند. به یاد داشته باشید که بعد از جراحی حداقل به مدت یک ماه ملزم به پوشیدن سوتین در روز و شب خواهید بود، بنابراین مهم است که بدنبال ویژگی هایی مانند پارچه قابل تنفس، طراحی بدون درز، بندهای قابل تنظیم باشید. سینه بند را طوری استفاده کنید که باعث تحریک زخم ها نشود.
 • هفته اول بعد از عمل را طوری برنامه ریزی کنید که بتوانید به طور کامل استراحت کنید. در صورت امکان، از یک دوست یا شریک زندگی خود بخواهید که بعد از جراحی به شما کمک کند، خصوصاً اگر بچه دارید. در طی دوره نقاهت قادر نخواهید بود که کودک کوچک را چند هفته بلند کنید، بنابراین در هفته های بعد از عمل تا آنجا که می توانید از دیگران کمک بگیرید.
 • رژیم غذایی سبک و سالم داشته باشید تا به سرعت بهبود شما کمک کند.
 • برای جلوگیری از تشکیل کپسول انقباضی کلاژن اطراف پروتز سینه توصیه می شود در چند ماه اول پس از جراحی ماساژ روزانه سینه انجام دهید. انجام نحوه صحیح ماساژ دادن سینه مزایایی دارد، اما تضمین نمی کند که خطر کپسول اطراف پروتز به طور کامل از بین برود.
 • باید به مدت 6 هفته از ورزش قسمت بالای بدن خودداری کنید.
 • معمولاً 6 تا 12 هفته طول می کشد تا سینه ها به شکل نهایی خود برسند. در این مدت از فعالیت های شدید پرهیز کنید.
 • بعد از جراحی سینه از خوابیدن به پهلوها و یا روی شکم خودداری کنید. بهترین وضعیت خوابیدن به پشت است که از فشار روی سینه ها و یا اصطکاک محل برش جلوگیری شود.
 • به طور کلی، بیماران می توانند بعد از بهبودی زخم و برش ها، دوباره حمام کنند. این به طور معمول حدود 4 تا 6 هفته طول می کشد. دوش گرفتن در اوایل روند بهبودی بی خطر است، اما باید حداقل یک ماه از غوطه ور شدن در وان یا استخر خودداری کنید.

جراحی های همزمان زیبایی سینه

عوامل متعددی می توانند بر ظاهر سینه تاثیر بگذارند. زمانی که چندین عامل با هم در بدشکلی سینه ها تاثیر بگذارد یک روش جراحی به تنهایی برای کسب نتایج مطلوب کافی نیست. در این موارد با در نظر گرفتن انتظارات بیمار و ویژگی های بافتی بیمار برای رفع مشکلات مختلف و بازگرداندن ظاهری متعادل از چند روش ترکیبی استفاده می شود. انواع روش های جراحی سینه به طور همزمان با همدیگر و یا به صورت مرحله ای قابل انجام است.

یکی از رایج ترین روش های ترکیب جراحی لیفت سینه همزمان با افزایش سینه است. این ترکیب امکان اصلاح مسائلی همچون کوچکی سینه، عدم تقارن و پتوز (افتادگی) سینه را در طول یک عمل جراحی می دهد.

همچنین ماستوپکسی یا لیفت سینه نیز در کنار روش جراحی کاهش اندازه سینه انجام می شود. که در این روش ترکیبی همزمان با خارج کردن بافت های اضافی پوست اضافی سینه نیز برداشته می شود.

روش ترکیبی کاهش سینه همزمان با کاشت ایمپلنت reduction augmentation نیز امکان پذیر است.معمولا با استفاده از روش جراحی کاهش اندازه سینه مقداری به کشیده شدن و بالا رفتن سینه ها کمک می کند و بیمارانی که عمل کاهش سایز سینه انجام می دهند معمولا نیازی به کاشت ایمپلنت ندارند بافت سینه موجود در این بیماران می تواند در حین جراحی تغییر شکل داده و اصلاح شود و بدون نیاز به کاشت، ظاهری طبیعی و جذاب ایجاد کند.

اما دانستن این نکته مهم است که بیشتر جراحی های کاهش پستان برای کمک به تغییر شکل سینه نیاز به برداشتن مقدار قابل توجهی از بافت سینه است که معمولاً بیش از یک فنجان است. اگر بافت سینه موجود به اندازه کافی نباشد که بتوان ظاهر سینه تغییر شکل یافته را افزایش دهد، در اینصورت از ایمپلنت برای فرم دهی به سینه استفاده می شود. زیرا هدف نه تنها کاهش اندازه بلکه ایجاد یک شکل و فرم زیبا و دلپذیر از سینه ها نیز هست ممکن است روش کاهش سایز سینه به تنهایی کافی نباشد و قسمت فوقانی سینه خالی به نظر برسد در این موارد برای بهبود و حفظ شکل سینه از ایمپلنت نیز استفاده شود.

جراحی های همزمان زیبایی سینه

از جراحی زیبایی سینه چه انتظاراتی می توان داشت؟

دوره نقاهت جراحی زیبایی سینه در هر بیماری متفاوت است و به نوع جراحی انجام شده بستگی دارد. پزشک با بررسی و معاینه بیمار خود تشخیص می دهد که کدام روش جراحی مناسب تر می باشد.

مراقبت های بعد از جراحی زیبایی سینه شامل مصرف داروها، زمان شروع فعالیت های بدنی و ورزش و هم چنین نحوه مراقبت از بخیه ها می باشد که در اختیار بیمار قرار خواهد گرفت. آن چه که اهمیت دارد این است که بیمار تمام نکات و دستورات گفته شده از سوی پزشک را رعایت کند تا بهترین نتایج حاصل شود. بیمار نیز باید تمام سوالات و نگرانی های خود را با پزشک در میان بگذارد تا از بروز عوارض احتمالی پیشگیری به عمل آید.

در کل، خانم هایی که خواهان تغییر فرم و اندازه سینه های خود هستند و یا تحت درمان سرطان قرار گرفته اند و هم چنین خانم ها و آقایانی که با مشکلات پزشکی مربوط به سینه ها روبرو هستند، می توانند با مشورت پزشک از مزایای جراحی های زیبایی سینه بهره مند شوند.

آیا جراحی‌های‌ زیبایی‌ پستان خطر ابتلا به سرطان دارند ؟

بسیاری از خانم ها این دغدغه ذهنی را دارند که اگر جراحی زیبایی انجام دهند خطری برای آنها ندارد؟ یکی از نگرانی های اغلب خانم ها در خصوص سرطانی بودن این اعمال جراحی است و فکر می کنند که اگر این عمل های زیبایی را انجام دهند دچار سرطان پستان خواهند شد. از نظر علمی و پزشکی این تفکر کاملا رد شده است. اگر شما سینه های خیلی بزرگ و آویزانی دارید که به گردنتان فشار وارد می کند، بدانید که عمل کوچک کردن سینه ها از خیلی از جنبه های پزشکی قطعا به نفع شما خواهد بود. حتی می توان اینگونه بیان کرد که حجم مورد ایجاد سرطان هم کمتر خواهد شد.

اگر میخواهید از پروتز سینه برای بزرگ شدن سینه ها استفاده کنید و تنها جنبه زیبایی آن مد نظرتان است باید بدانید که پروتز به هیچ وجه ایجاد سرطان نمی‌کند. هرچند ممکن است مشکلاتی مثل پس زدن پروتز برای فرد به وجود بیاید اما ایجاد سرطان هرگز.

تنها هنگام تزریق چربی به سینه در خانم هایی که DCIS با ریسک بالا داشته اند این کار با احتیاط و کنترل انجام می شود. حتی در این موارد هم گفته نم یشود که تزریق چربی سرطان زاست. سالهاست که در تحقیقات مختلف انجام شده سرطان زایی در هیچکدام از جراحی های زیبایی پلاستیک پستان ثابت نشده است. و شما می توانید با آزادی مطلق جراحی های پلاستیک پستان را انجام دهید.

نتیجه گیری

جراحی زیبایی سینه می‌تواند برای افرادی که از شکل و اندازه پستان‌های خود رنج می‌برند یا نیاز به بازسازی پس از جراحی سینه دارند، مزایای قابل توجهی داشته باشد. با اصلاح شکل و اندازه پستان‌ها، افزایش اعتماد به نفس، رفع اشکالات ظاهری و بازسازی پس از جراحی، این روش به فرد کمک می‌کند تا به فرم دلخواه سینه خود دست یابد. همچنین، مشاوره با پزشک متخصص و آگاهی کامل از جنبه‌های مربوطه به جراحی ضروری است.

:Source

https://www.ssmhealth.com/reconstructive-surgery/breast-surgery

https://www.webmd.com/beauty/cosmetic-surgery-mammoplasty#1

https://www.drchatson.com/combining-breast-surgeries.html

https://www.healthline.com/health/womens-health/capsular-contracture-massage

https://www.tarrantplasticsurgery.com/blog/2020/02/14/sleeping-position-after-breast-augmentation-203861

https://www.transforminglives.co.uk/latest-news/dos-and-donts-after-breast-surgery/

https://gsloanmd.com/recovery-and-healing/

https://www.mayoclinic.org/tests-procedures/breast-reduction-surgery/about/pac-20385246

https://www.webmd.com/beauty/cosmetic-procedures-breast-reduction-surgery#1

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3822597/

https://westcountyplasticsurgeons.wustl.edu/surgery/breast-surgery/cosmetic-breast-surgery/augmentation-and-lift.html#:~:text=A%20breast%20augmentation%20combined%20with,they%20do%20not%20point%20downward.

https://www.plasticsurgery.org/news/blog/breast-augmentation-recovery-what-you-need-to-know

https://myhealth.alberta.ca/Health/aftercareinformation/pages/conditions.aspx?hwid=tw12680

دکتر پریسا عظیمی نژادان

دکتر پریسا عظیمی نژادان

فلوشیپ فوق تخصصی جراحی سینه از آمریکا و فرانسه

من در تبریز در خانواده ای متوسط به دنیا آمدم . پدرو مادرم هر دو مهندس فوق لیسانس کشاورزی و کارمند بودند. من یک خواهر کوچکتر از خودم دارم. دوره ابتدایی و راهنمایی را در مدرسه بوعلی سینا تبریز که توسط خواهران روحانی فرانسوی اداره میشد به اتمام رساندم و فارسی و فرانسه را همزمان یاد گرفتم.

برچسب ها:
مقالات مرتبط
سرطان متاستاتیک سینه قابل درمان است؟

سرطان متاستاتیک سینه قابل درمان است؟

سرطان متاستاتیک سینه نوعی از سرطان سینه است که می‌تواند به سمت سایر اندام‌های بدن گسترش پیدا کند. به این بیماری، سرطان سینه مرحله چهارم نیز گفته می‌شود. با اینکه در اغلب موارد هیچ روش درمان موثری...

پاتولوژی سرطان سینه چه زمانی ضروری است؟ + تفسیر

پاتولوژی سرطان سینه چه زمانی ضروری است؟ + تفسیر

آیا برای شما سوال است که پاتولوژی سرطان سینه چیست و چه اهمیتی دارد؟ نمونه‌های بیوپسی که از بافت پستان تهیه می‌شود توسط یک متخصص به نام پاتولوژیست مورد بررسی قرار می‌گیرد. نتایج این بررسی به پزشک کمک...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه