مراجعین اورژانس(سرطان) روزهای دوشنبه و چهارشنبه بین ساعات 15 تا 18 بدون هماهنگی تشریف بیاورید.

تنها در صورت تشخیص بدخیم بودن بیماری توسط دکتر پذیرش خواهید شد

دکتر پریسا عظیمی نژادان / مقالات / ماموپلاستی، جراحی کوچک کردن سینه + فیلم واقعی
مدت زمان مطالعه ۱۹ دقیقه

ماموپلاستی، جراحی کوچک کردن سینه + فیلم واقعی

بزرگی سینه در برخی افراد سبب شده تا مشکلاتی همچون گردن‌درد، درد کتف و مشکلات پوستی برای فرد ایجاد شود و همچنین می‌تواند زمینه ساز ابتلا به سرطان باشد. ماموپلاستی با نتایج عمل جراحی کوچک کردن سینه یا ماموپلاستی کاهشی بسیار رضایت بخش بوده و در شکل ظاهری سینه خانم‌ها بسیار تاثیر گذار است. این جراحی برعکس جراحی پروتز سینه است که برای رفع مشکل کوچک بودن سینه انجام می‌شود. اگر این جراحی از حالت زیبایی خارج شده و جنبه درمانی داشته باشد ممکن است از بیمه هم بتوان برای هزینه ماموپلاستی کمک گرفت اما در حالت کلی این جراحی زیبایی محسوب می‌شود. در این مقاله قصد داریم تا در مورد ماموپلاستی صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

در ابتدا شما را به مشاهده ویدئوی ذیل که شامل جراحی کوچک کردن سینه (ماموپلاستی کاهشی) توسط دکتر پریسا عظیمی نژادان، فلوشیپ فوق تخصصی جراحی سینه می باشد، دعوت می‌نمائیم.

علت اصلی استفاده از این روش که جزء روش‌های زیبایی هم به حساب می‌آید، کم‌کردن حجم سینه است. البته به طور کلی این روش برای فرم دهی به سینه هم مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما استفاده اصلی از آن در جهت کاهش حجم سینه می‌باشد. در ابتدا شاید بهتر باشد تا توضیحاتی پیرامون افزایش حجم بدن و علت ایجاد آن ارائه دهیم.

عمل ماموپلاستی

جراحی کوچک کردن سینه که با عنوان ماموپلاستی نیز شناخته می‌شود، با برداشت پوست، بافت و چربی اضافی از سینه‌ها همراه است. خانم‌هایی که سینه‌های بزرگی دارند، با انجام این روش جراحی از میزان ناراحتی‌شان کاسته می‌شود و تناسب بیشتری میان اندازه سینه‌ها و فرم بدنی برقرار خواهد شد. این روش جراحی هم‌چنین باعث بالا رفتن سطح اعتماد به نفس می‌شود و توانایی فرد برای شرکت در فعالیت‌های فیزیکی را افزایش می‌دهد.

جراحی کوچک کردن پستان

بزرگ بودن پستان و مشکلات آن

سینه‌های بزرگ فشاری بر روی ستون فقرات هستند. سینه‌های بزرگ دیسک‌های گردنی و دیسک های کمر، دست دردها و گزگز دست را زیاد می‌کند. به علاوه سینه‌های بزرگ حساسیت معاینه و تصویربرداری‌ها همچون ماموگرافی و سونوگرافی را پایین می آورد.

سینه بزرگ از نظر پزشکی مواردی را ایجاد می‌کند. برای بررسی توده‌های سینه و مطمئن شدن از عدم وجود هرگونه توده ای در داخل سینه کوچک بودن سینه ها می تواند کمک کننده باشد.

همچنین قبل از دچار شدن به عوارض سینه‌های بزرگ مثل دیسک گردن و دچار شدن به گزگز دستها این بار سنگین از روی سینه شما برداشته شود.

لازم به ذکر است کوچک کردن سینه نه تنها احتمال سرطان سینه را زیاد نمی‌کند؛ بلکه حساسیت معاینه و سونوگرافی و ماموگرافی را بالاتر می‌برد و خدای نکرده اگر سرطانی هم وجود داشته باشد به زودی تشخیص داده می شود.

افزایش حجم بدن در پاسخ به ورود کالری بالا

افزایش حجم بدن در پاسخ به قرارگیری آن در شرایط مختلف اتفاق می‌افتد. یکی از رایج‌ترین شرایط که قطعا همه‌ی ما تجربه آن را داشته‌ایم، افزایش وزن می‌باشد که در اثر افزایش ورود کالری به بدن اتفاق می‌افتد. افزایش وزن از طریق افزایش حجم عضلات و بافت چربی بوجود می‌آید که در نهایت منجر به افزایش حجم می‌شود.

افزایش حجم بدن در پاسخ به ترشح هورمون ها

یکی دیگر از دلایل افزایش حجم بدن ترشح هورمون‌ها است. ترشح هورمون‌ها و یا اختلال در تنظیم آن‌ها از طریق اثرگذاری مستقیم بر متابولیسم و نحوه ذخیره چربی در بدن می‌تواند بر کاهش و یا افزایش حجم بدن اثرگذار باشد. اما تفاوت‌های اساسی میان افزایش حجم بدن در اثر چاقی و ترشح هورمون‌ها وجود دارد. یکی از مهم‌ترین تفاوت‌ها در این است که افزایش حجم بدن در اثر هورمون‌ها برخلاف چاقی همه بافت‌های بدن را تحت تاثیر قرار نمی‌دهد. برای مثال هورمون‌های استروئیدی در خانم‌ها که شامل استروژن و پروژسترون است سبب افزایش حجم نواحی تولید مثلی و جنسی می‌شود. یکی از اثرات این هورمون‌ها افزایش سایز سینه در خانم‌ها است. زمانی که سایز سینه از حد معمولا افزایش پیدا کند می‌تواند سبب ایجاد ناراحتی در خانم‌ها شده و یا در برخی موارد در انجام برخی فعالیت‌های روزانه خانم‌ها اختلال ایجاد کند. روش ماموپلاستی یکی از روش‌های زیبایی موثر در جهت کاهش سایز سینه و فرم‌دهی به آن است. برای آشنایی بیشتر با این روش، موارد زیر را بررسی خواهیم کرد.

مراحل انجام جراحی ماموپلاستی

در ابتدا جراح باید نواحی که قرار است برش داده شود را با مشورت بیمار تعیین کند. این روش علاوه بر کاهش سایز سینه برای فرم دهی به سینه‌ها هم مورد استفاده قرار می‌گیرد. با توجه به اینکه فرم دهی به سینه‌ها سلیقه‌ای است. نواحی ایجاد برش و خارج کردن بافت سینه باید با مشورت بیمار صورت گیرد. در مرحله بعد، پس از بیهوشی بیمار، عمل برش زدن انجام می‌شود. برش‌های پستان به روش‌های مختلفی انجام می‌شود برای نمونه؛

جراحی مامو پلاستی
 • برش هاله‌ای در پستان
 • برش سوراخ کلید در پستان
 • برش تی وارونه

و روش‌های دیگری که جراح پستان بر حسب نیاز از آن‌ها استفاده می‌کند. در مرحله آخر پوست نواحی برش خورده با استفاده از روش لیزری بخیه می‌شود.

چرا خانم‌ها به دنبال جراحی کوچک کردن سینه هستند؟

ماموپلاستی در خانم‌هایی که سینه‌های بزرگ دارند با هدف رفع مشکلات زیر انجام می‌شود:

 • دردهای عصبی
 • محدود شدن فعالیت
 • پایین آمدن سطح اعتماد به نفس
 • راش و یا ناراحتی های پوستی زیر سینه‌ها
 • احساس درد مزمن در پشت، گردن و شانه. دردی که نیاز به مصرف داروی مسکن می‌باشد.

جراحی ماموپلاستی به چه کسانی توصیه نمی‌شود؟

نکته‌ای که باید به آن اشاره کنیم این است که جراحی کوچک کردن سینه، در موارد زیر توصیه نمی‌شود. افرادی که:

 • چاق هستند و اضافه وزن دارند.
 • دخانیات و سیگار استعمال می‌کنند.
 • نمی‌خواهند اسکاری بر روی سینه‌ها باقی بماند.
 • مبتلا به شرایط و مشکلات خاصی از قبیل دیابت و بیماری‌های قلبی هستند.
عمل کوچک کردن سینه

جراحی کوچک کردن سینه می‌تواند در هر رده سنی انجام شود. اما نکته‌ای که وجود دارد این است که اگر رشد سینه‌ها کامل نشده باشد، در آینده ممکن است نیاز به انجام جراحی دیگری باشد. خانم‌هایی که برنامه‌های زیر را برای آینده خود دارند، باید انجام جراحی را به تاخیر بیندازند:

 • زایمان. شیردهی یکی از چالش‌های بعد از جراحی کوچک کردن سینه می‌باشد.
 • کم کردن وزن. خانم‌هایی که قصد کم کردن وزن با ورزش و رژیم غذایی دارند، باید برای جراحی دست نگه دارند. کم کردن وزن می‌تواند اندازه و سایز سینه‌ها را تغییر دهد.

مزایای جراحی کوچک کردن سینه چیست؟

 • یکی از مزایای مهم این روش سفت شدن و فرم‌دهی مناسب سینه‌ها از طریق کشیدن آنها رو به بالا است.
 • کاهش درد و ناراحتی های ناشی از سایز بزرگ سینه
 • نمای بهتر سینه در هنگام پوشیدن لباس

نکته : سایز لباس زیر مناسب یکی از نکات بسیار مهمی است که بسیاری از خانم‌ها به آن بی‌توجه هستند. انتخاب سایز مناسب لباس زیر در سلامت جسمی بانوان اهمیت بسیار بالایی دارد.

اقدامات قبل از جراحی کوچک کردن سینه

در ابتدا، پزشک به بررسی موارد زیر می پردازد:

 • معاینه کامل سینه‌ها
 • تصویربرداری از سینه
 • سوابق پزشکی و وضعیت جسمانی و سلامتی
 • انتظارات بیمار از اندازه و ظاهر سینه ها بعد از جراحی

در طول جلسات مشاوره در خصوص مواردی از قبیل روند انجام جراحی، مزایا و خطرات احتمالی و هم‌چنین نوع بیهوشی صحبت خواهد شد.

پیش از جراحی، از بیمار خواسته می‌شود موارد زیر را رعایت کند:

 • انجام ماموگرافی
 • انجام تست‌های آزمایشگاهی تجویز شده از سوی پزشک
 • کنار گذاشتن سیگار و دخانیات، چند هفته قبل و بعد از جراحی
 • قطع مصرف داروهای ضد التهابی، غیر استروئیدی، آسپیرین و مکمل‌های گیاهی به منظور کنترل خونریزی بعد از جراحی

بعد از جراحی ماموپلاستی سینه تا چه اندازه کوچک می‌شود؟

برخی از افراد بدون در نظر گرفتن تناسب بین اعضای بدن، تمایل به داشتن فرم سینه ای دلخواه دارند. در صورتی که هر بدن فرم مخصوص به خود را دارد و بایستی فرم سینه متناسب با سایر عناصر بدن جراحی شود. جراح پستان بایستی همانند یک مجسمه ساز فرم کل بدن را در نظر بگیرد، سپس متناسب با سایر اعضای بدن اقدام به جراحی نماید تا اعضای بدن از لحاظ زیبایی با یکدیگر تناسب داشته باشند. در صورت آنکه تصمیم به جراحی گرفته‌اید سعی نمایید قبل از جراحی تصاویری از سینه خود داشته باشید و نتیجه جراحی زیبایی سینه را با قبل از جراحی خود مقایسه کنید.

تاثیر تغییر وزن قبل از جراحی کوچک کردن سینه

زمانی که می‌خواهید جراحی کوچک کردن سینه را انجام دهید حداقل می‌بایست سه ماه وزن خود را ثابت نگه داشته باشید. زیرا تغییر وزن پس از جراحی به ویژه در سینه های که نسج آن‌ها از چربی است سینه آنها را تو خالی و افتاده خواهد کرد. رژیم و لاغری زخم‌های جراحی را به خطر می‌اندازد و سبب می‌گردد تا خوب جوش نخورد، سعی نماید قبل از

جراحی رژیم گرفته و به مدت سه ماه در وزن ثابت باشید سپس اقدام به جراحی نمایید.

زیرا سینه براساس فرم بدن شما طراحی می‌شود و تغییر وزن می‌تواند سبب تغییر فرم و کاهش سایز سینه شود به دلیل آنکه در جراحی کوچک کردن سینه مقداری از نسج سینه برداشته می‌شود در زمان لاغری بافت سینه لاغر تر می‌شود اما در زمانی که چاق می‌شوید سینه به دلیل برداشتن نسج تغییر نکرده و بزرگ نخواهد شد. بنابراین با وزن ثابت به پزشک مراجعه نماید و در صورت آنکه پس از جراحی کوچک کردن لاغر شدید یک جراحی لیفت سینه را هم در نظر داشته باشید.

زمان مناسب جراحی کوچک کردن سینه

بهترین زمان برای جراحی کوچک کردن سینه پس از بارداری و شیردهی می‌باشد. در بیست و پنج درصد موارد پس از جراحی کوچک کردن و لیفت سینه مجرای سینه تغییر می‌کند و امکان شیردهی وجود نخواهد داشت. پس از جراحی ده درصد زنان کلا نمی‌توانند شیردهی داشته باشند. در حالت کلی تستی وجود ندارد که بتوانیم از این موارد مطلع شویم، پس از جراحی در صورتی که باردار شوید و شیردهی داشته باشید باید بدانید که فرم سینه شما تغییر خواهد کرد.

نکاتی مهم درباره جراحی کوچک کردن سینه

 • زمینه ساز سرطان نیست.
 • قبل از ازدواج قابل انجام است.
 • تأثیری روی باروری و بارداری ندارد.
 • عمل نسبتاً کم درد و کم عارضه ای است.
 • امکان مختل شدن شیردهی پس از آن وجود دارد.
 • با دو نوع برش قابل اجرا است. Tمعکوس و عمودی.
 • امکان بزرگ شدن دوباره پستان، در صورت ثابت ماندن وزن، بسیار کم است.
 • جای برش باقی مانده علاوه بر تکنیک جراحی، به نوع پوست بیمار بستگی دارد.
 • مدت زمان بستری در بیمارستان 24 ساعت می‌باشد و امکان ترخیص شب/روز عمل وجود دارد.

روند جراحی ماموپلاستی

جراحی کوچک کردن سینه عمدتا تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود. در این روش جراحی، از تکنیک‌های مختلفی برای کوچک کردن اندازه سینه ها استفاده خواهد شد، از جمله:

 • جراحی از طریق ایجاد برش
 • لیپوساکشن و برداشت چربی اضافی سینه

جراح سینه معمولا:

 • برشی را اطراف هاله قهوه ای رنگ و به سمت پایین سینه‌ها ایجاد می‌کند.
 • چربی، بافت و پوست اضافی را از روی سینه بر می دارد تا سایز سینه کاهش یابد.
 • فرم سینه را تغییر شکل می‌دهد و نوک سینه و هاله قهوه ای رنگ اطراف آن تغییر پوزیشن داده خواهد شد.

در خصوص نوک سینه و هاله قهوه ای رنگ باید بگوییم، معمولا متصل به سینه باقی می ماند، اما گاهی نیاز است برداشته شود و در پوزیشن بالاتری قرار بگیرد، به خصوص در سینه هایی که بسیار بزرگ هستند.

انتخاب تکنیک برشی جراحی

تکنیک‌هایی که در جراحی سینه انجام می‌گردد براساس اندازه دلخواه متغیر خواهد بود. در صورت آنکه سایز سینه بزرگ باشد یک اصل فیزیکی و طبیعی وجود دارد که احتمال افتادگی در سال‌های آینده به دلیل نیروی گرانش زمین بیشتر خواهد بود. اما در صورت آنکه سینه کوچک‌تر باشد احتمال افتادگی کمتر است. لازم است بدانید که سایز سینه بر اساس نظر بیمار مشخص می‌شود.

نتایج جراحی ماموپلاستی

در صورتی که جراحی کوچک کردن سینه با موفقیت انجام شود، شاهد تسکین درد در گردن و یا شانه‌ها خواهیم بود. به علاوه این که فرد توانایی شرکت در بسیاری از فعالیت‌های فیزیکی را پیدا می‌کند و اعتماد به نفس بالا می‌رود. توجه داشته باشید که نتیجه جراحی کوچک کردن سینه‌ها همانند پروتز نخواهد بود و قسمت بالای سینه تا حدی خالی خواهد بود و یک فرم طبیعی خواهد داشت. تجربه ماموپلاستی معمولا یک تجربه مطلوب است که افراد را راضی نگه می‌دارد.

با این که بسیاری از بیماران بلافاصله بعداز جراحی، تغییر را در خود احساس می‌کنند، اما با این حال ممکن است نتایج نهایی جراحی با از بین رفتن التهاب مشخص گردد. در پایان این که، اندازه سینه می‌تواند تحت تاثیر عواملی از قبیل بالا رفتن سن و یا تغییرات وزن قرار بگیرد.

عوارض عمل ماموپلاستی

از جمله نکات بسیار مهمی که شما به عنوان فردی که به دنبال انجام این جراحی هستید، باید بدانید عوارض پس از آن است. سروما یا خونآبه ای که پس از عمل جمع میشود یک امر بسیار طبیعی است. هرچقدر حجم برداشت بافت از سینه بیشتر باشد این سروما و خونابه ها بیشتر خواهد بود. این امر کاملا طبیعی خواهد بود و حتی به عنوان عارضه نیز شناخته نمیشود اما باید از آن آگاه باشید. توضیحات تخصصی این مورد را از زبان خانم دکتر عظیمی نژادان ببینید و بشنوید.

جراحی ماموپلاستی و سرطان پستان

جراحی ماموپلاستی کاهشی به هیچ عنوان خطر ابتلا به سرطان را افزایش نمی‌دهد. افراد بالای 40 سال می‌بایست ماموگرافی را انجام دهند و انجام این جراحی برای تست های غربالگری سرطان پستان مشکلی ایجاد نخواهد کرد و قابل انجام خواهد بود.

همچنین انجام عمل ماموپلاستی ممانعتی با بارداری نخواهد داشت و دختران مجرد می‌توانند این جراحی را انجام دهند و تنها کافیست بدانید که شیردهی در 25 درصد موارد از بین می‌رود.

لازم است بدانید که ماموپلاستی زیر بیهوشی عمومی انجام می‌شود و اکثرا به مدت شش ساعت نیار به بستری پس از جراحی خواهد بود و این روش زیبایی یک جراحی بسیار سبک بوده و فرد پس از جراحی درد بسیار کمی خواهد داشت که قابل تحمل می‌باشد.

آیا امکان برداشتن توده حین عمل ماموپللاستی وجود دارد؟

بسیاری از افراد از پزشک خود درخواست می کنند که حین عمل ماموپلاستی اگر توده ای مشاهده شد آنها را نیز بردارد. برخی مواقع می توان حین عمل ماموپلاستی، آنکوپلاستی هم انجام داد و سرطان سینه را خارج کرد. بنابراین از قبل می دانیم که توده در کدام قسمت قرار دارد و طوری برنامه ریزی می کنیم که مستقیما به توده برسیم و آنرا خارج کنیم. اما یکسری از توده های سینه که بی خطر هستند و هیچ مشکلی برای فرد ایجاد نمی کنند دست کاری نمی شود. توضیحات دقیق و مفصل را از زبان خانم دکتر عظیمی نزادان ببینید و بشنوید.

ابتلا به سرطان قبل یا بعد از عمل ماموپلاستی کاهشی

در صورت آنکه فرد سابقه ابتلا به سرطان و انجام درمان‌های نظیر رادیوتراپی داشته باشد این جراحی قابل انجام است ولی تکنیک خاصی را می‌طلبد و قبل از جراحی با بیمار عوارض خاص آن به بیمار گوش زد می‌شود. اما در مواقعی که پس از جراحی ماموپلاستی فرد دچار سرطان سینه شود همانند یک فرد عادی درمان خواهد شد و انجام این جراحی در پروسه تشخیص و درمان اختلالی ایجاد نخواهد کرد.

حس نوک پستان پس از ماموپلاستی

پس از جراحی ماموپلاستی احساس در ناحیه نوک سینه از بین نخواهد رفت و در اکثریت مواقع تا مدت شش ماه قابل بازگشت خواهد بود. گاها ممکن است در سینه های بزرگ نوک پستان پیوند شود و همین امر سبب می گردد تا نوک سینه حس نشود که این نوع موارد معمولا کم خواهد بود و معمولا قبل از جراحی تمامی این موارد به بیمار گوشزد خواهد شد.

حس-نوک-پستان-پس-از-ماموپلاستی

بزرگ شدن پستان پس از ماموپلاستی

پس از جراحی ماموپلاستی کاهشی در اکثریت مواقع با افزایش وزن سینه به صورت غیر طبیعی بزرگ نمی‌شود ولی با بارداری احتمال تغییر فرم سینه وجود خواهد داشت و گاها ممکن است نیاز به انجام مجدد جراحی ماموپلاستی باشد.

مراقبت ها و دوره نقاهت بعد از جراحی کوچک کردن سینه

مراقبت‌های بعد از جراحی کوچک کردن سینه بسیار حائز اهمیت می‌باشد در ادامه به صورت مختصر به توصیه های پزشکی بلافاصله بعد از جراحی می‌پردازیم.

 • به مرور زمان اسکارها محو خواهند شد.
 • خشک نگه داشتن محل بخیه‌ها با استفاده از سشوار
 • پانسمان و یا گاز استریلی بر روی سینه‌ها قرار می‌گیرد.
 • هفته اول پس از جراحی بیشتر از مایعات استفاده کنید.
 • استفاده از رژیم‌های غذایی دارای پروتئین کم و مواد گیاهی بالا
 • لوله‌ای زیر هر یک از بازوها گذاشته می‌شود تا خون و مایعات اضافی تخلیه شود.
 • اجتناب از استحمام تا 2 روز بعد از جراحی و و کوتاه کردن زمان‌های استحمام تا یک ماه
  استفاده از سوتین‌های بعد از جراحی و اجتناب از استفاده از سوتین‌هایی که سبب افزایش رطوبت در ناحیه سینه می‌شود.
 • داروهای مسکن و یا آنتی بیوتیک به بیمار داده می شود تا احتمال بروز عفونت به حداقل برسد،لذا داروها را حتما طبق دستور پزشک مصرف نمایید.
 • انجام فعالیت‌های شدید بدنی به مدت دو تا چهار هفته و تا زمان بهبودی کامل سینه‌ها باید محدود شود.
 • کاملا طبیعی است که سینه‌ها بعد از جراحی متورم و کبود باشند. توصیه می‌شود بیمار گن الاستیک را بپوشد تا علاوه بر محافظت از سینه‌ها، از میزان التهاب و ورم کاسته شود.
مراقبت-های-بعد-از-عمل-ماموپلاستی

جراحی ترمیمی ماموپلاستی

عمل-ماموپلاستی-کاهشی

تنها در یک مورد انجام جراحی ترمیمی ماموپلاستی اتفاق می‌افتد و آن هم در مواردی است که فرد باردار شده باشد. زیرا بارداری می‌تواند روی فرم سینه تاثیر بگذارد و سبب افتادگی نوک سینه‌ها و تغییر در اندازه سینه شود.

نکات پایانی

روش ماموپلاستی یکی از روش‌های رایج زیبایی می‌باشد که هدف اصلی آن کاهش سایز سینه در کنار فرم‌دهی به سینه‌ها می‌باشد. عوامل متعددی چون افزایش ترشح هورمون‌های جنسی در خانم‌ها و یا افزایش وزن بدن می‌تواند سبب شود تا سایز سینه‌ها افزایش پیدا کند. در برخی موارد این افزایش سایز به حدی است که در افراد ایجاد ناراحتی و در موارد شدیدتر می‌تواند سبب اختلال در انجام فعالیت‌های روزمره شود. به همین جهت است که این روش علاوه بر زیبایی نوعی روش درمانی برای بهبود شرایط افراد نیز به حساب می‌آید.

بهترین کار برای انجام این عمل، پیدا کردن بهترین دکتر ماموپلاستی است. فردی که علاوه بر داشتن تخصص و دانش لازم تجربه کافی در عمل ماموپلاستی و جراحی‌های مرتبط با سینه را داشته باشد.

به عنوان مثاال دکتر پریسا عظیمی نژادان دارای فولوشیپ فوق تخصصی جراحی پستان از آمریکا و فرانسه است که در تهران مشغول خدمت‌رسانی به هم‌وطنان می‌باشد. مشورت گرفتن از افراد با تجربه قبل از انجام جراحی‌های پستان می‌تواند به شما در تصمیم‌گیری درست کمک بیشتری کند. بنابراین بهتر است قبل از اقدام برای جراحی به درستی تحقیق کنید.

سوالات متداول جراحی ماموپلاستی

Source: https://www.mayoclinic.org/tests-procedures/breast-reduction-surgery/about/pac-20385246

دکتر پریسا عظیمی نژادان

دکتر پریسا عظیمی نژادان

فلوشیپ فوق تخصصی جراحی سینه از آمریکا و فرانسه

من در تبریز در خانواده ای متوسط به دنیا آمدم . پدرو مادرم هر دو مهندس فوق لیسانس کشاورزی و کارمند بودند. من یک خواهر کوچکتر از خودم دارم. دوره ابتدایی و راهنمایی را در مدرسه بوعلی سینا تبریز که توسط خواهران روحانی فرانسوی اداره میشد به اتمام رساندم و فارسی و فرانسه را همزمان یاد گرفتم.

مقالات مرتبط
چکاپ شخصی ماهانه پستان (آموزش صفر تا صد مراحل)

چکاپ شخصی ماهانه پستان (آموزش صفر تا صد مراحل)

چکاپ شخصی پستان یا خود آزمایی پستان در فواصل زمانی است که بیمار به پزشک مراجعه نمی کند و این معاینه به بیمار کمک می کند تا در صورت وجود هر گونه تغییری از آن آگاه شود سپس برای معاینات دقیق تر به پزشک...

بیماری های خوش خیم پستان؛ از انواع تا درمان

بیماری های خوش خیم پستان؛ از انواع تا درمان

بیماری های خوش خیم یا غیر سرطانی، توده های غیر طبیعی و یا دیگر تغییراتی هستند که در بافت سینه تشکیل می شوند و سرطانی نیستند.
داشتن بیماری خوش خیم پستان می تواند در وهله اول با ترس همراه باشد، چرا که علائم مشابه سرطان پستان را به همراه دارد.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

27 دیدگاه ها
 1. سلام هزینه کوچک کردن سینه چقدر است؟

  پاسخ
  • سلام هزینه پس از معاینه توسط خانم دکتر خدمتتون اعلام میشه

   پاسخ
 2. باسلام خدمت خانم دکتر پریسا عظیمی نژادان سوالی داشتم میخواستم بپرسم که من وقتی سوتینمو در میارم سینه هام شروع میکنه به خارش گرفتن شدید میخواستم ببینم علتش چیه ممنون میشم راهنمایی کنید که برای رفع این مشکل باید چکار کنم.باتشکر

  پاسخ
  • احتمالا پوستتون خشکه، چرب کنید
   و البته چکاپ شخصی ماهیانه و چکاپ سالانه فراموش نشه.

   پاسخ
 3. سلام من گردن درد داشتم رفتم دکتر بهم گفتن یکی از دلایلش بزرگی سینه هاته چون خیلی بزرگه فشار میاره به گردنت حالا موندم چیکار کنم چه جراحی لازمه ؟

  پاسخ
  • سلام یکی از مشکلات سینه های بزرگ همین گردن درد است می توانید به پزشک متخصص مراجعه کنید تا معاینات دقیق صورت بگیرد.

   پاسخ
 4. سلام خیلی متن و خوب و کاملی بود.ممنون میشم بگید چجوری میشه از خانم دکتر وقت گرفت

  پاسخ
  • از طریق مشاوره آنلاین و یا شماره تماس با مطب می توانید از خانم دکتر وقت ویزیت بگیرید.

   پاسخ
 5. آیا امکانش هست بعد از جراحی و بعد از باردار شدن مجددا جراحی انجام بشه تا عیبوب سینه برطرف بشه

  پاسخ
  • باید معاینه بشن تا بشه جواب قطعی داد اما به احتمال زیاد مشکلی نیست و شدنیه

   پاسخ
   • ممنون از پاسختون

    پاسخ
 6. بعد از جراحی از چه نوع گنی باید استفاده کنیم ؟ این گن ها به سینه و بخیه ها فشار وارد نمیکنه ممکنه بخیه ها پاره بشن ؟

  پاسخ
  • پزشک‌تون مشخص می‌کنه چه گنی و چه مدت

   پاسخ
 7. سلام خانوم دکتر وقت بخیر میخواستم بدونم جوش های چرکی و دردناک زیر سینه فقط می‌تونه ناشی از بزرگی سینه باشه و البته رطوبت این قسمت یا اینکه علت های دیگر هم داره البته جوش ها بعد از چند روز کاملاً خشک میشن

  پاسخ
  • باید معاینه بشوید ، دلایل مختلف داره

   پاسخ
 8. سلام من مشکل آرتروز گردن دارم میتونم جراحی انجام بدم ؟ممنون میشم پاسخ بدین

  پاسخ
  • بله می‌تونین مشکلی ندارد

   پاسخ
 9. سلام.من ۳ هفته است مامو پلاستی کردم .نوک یک سینه ام ۱ سانت پایینتر از دیگری است و قسمت خارجی یک سینه به سمت پهلو هم پرتر از طرف دیگه است!
  اینها رفع میشه یا مشگل کار جراح بوده؟
  ممنون از راهنماییتون .

  پاسخ
  • سلام عزیزم بدون بررسی و معاینه نمیشه نظر قطعی داد حتما باید شرایطتتون بررسی بشه و خانم دکتر شمارو معاینه کنن

   پاسخ
 10. سلام من سینه هام خیلی بزرگه میخوام عمل کنم اما شکمم دارم میخواستم بپرسم میشه با وجود شکم سینه هامو عمل کنم ممنون

  پاسخ
  • بله عزیزم امکان پذیر است

   پاسخ
 11. سلام هرچی زنگ میزنم نمیتونم بامطب دکترصحبت کنم.وصل نمیشه.میخواستم عمل ماموپلاستی کنم.شهرستانم

  پاسخ
 12. سلام. تا چه اندازه میشه سینه رو کوچیک کرد؟ آیا کوچک کردن تا نزدیک به تخلیه امکان داره؟

  پاسخ
  • سلام بله امکان پذیر است. حتا میشه کامل تخلیه کرد. اما پزشک باید دلیلی برای این کار داشته باشه، به صرف خواسته بیمار انجام نمی‌دن

   پاسخ
 13. سلام خسته نباشید
  عذر میخوام آیا دختران زیر 18سال که سایز سینه در اونها ثابت شده میتونن جراحی کنن؟

  پاسخ
  • سلام دوسست عزیز باید مشاوره و معاینه بشین شرایطتون رو دکتر کامل بررسی کنن

   پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *