مراجعین اورژانس(سرطان) روزهای دوشنبه و چهارشنبه بین ساعات 15 تا 18 بدون هماهنگی تشریف بیاورید.

تنها در صورت داشتن مدارک و تشخیص اورژانس بودن توسط دکتر، پذیرش خواهید شد.

دکتر پریسا عظیمی نژادان / جراحی ها / جراحی زیبایی بدن و نحوه انجام آن
مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه

جراحی زیبایی بدن و نحوه انجام آن

تمایل به زیبایی از دیرباز وجود داشته است. افراد ظاهر بدن خود را می توانند با اعمال جراحی و فرم دهی به بدن بهبود ببخشند. پوست بدن حالت کشسانی داشته و با افزایش و کاهش ناگهانی و افزایش سن آن حالت کشسانی و الاستیسیته خود را از دست خواهد داد و آن شادابی و جوانی خود را ندارد از این رو می توان با کمک جراحی زیبایی بدن به اصلاح این موارد پرداخت.

جراحی زیبایی بدن انواع مختلفی دارد که در ادامه به برخی از این نوع جراحی ها می پردازیم.

ابدومینوپلاستی

جراحی ابدمینوپلاستی که با عنوان تامی تاک شناخته می شود، روش جراحی است که با هدف برداشته شدن پوست و چربی اضافی، اسکارها و استرچ مارک ها (ترک های پوستی) از روی شکم و هم چنین کشیده شدن عضلات شکمی انجام می شود.

افرادی که بعد از بارداری و یا افزایش و کاهش وزن، از وجود پوست و چربی اضافی در ناحیه شکم خود ناراضی هستند می توانند با مشورت پزشک از مزایای جراحی ابدومینوپلاستی بهره مند شوند. این روش جراحی هم چنین به کشیدگی و تنگ شدن عضلات شکمی که از هم جدا شده اند، کمک می کند.

در حالت ایده آل، بهتر است بیمار قبل از جراحی به وزن ثابت و نرمالی رسیده باشد. این روش جراحی برای آن دسته از افرادی که اضافه وزن شدید دارند، توصیه نمی شود. اما آن چه که مشخص است این است که جراحی ابدومینوپلاستی برای افراد با شرایط جراحی، تغییرات بسیار و بهبود کیفیت زندگی را به همراه خواهد داشت.

جراحی-ابدومینوپلاستی

روند جراحی ابدمینوپلاستی

جراحی ابدومینوپلاستی به دو روش استاندارد و مینی انجام می شود که به به بررسی هر یک می پردازیم.

ابدومینوپلاستی استاندارد

شایع ترین روش جراحی زیبایی شکم. در این روش، برشی از یک سر ران تا سر دیگر ران و اطراف ناف زده می شود. پوست وچربی اضافی در قسمت بالای خط رویش موهای ناحیه تناسلی برداشته می شود. عضلات بالا و پایین ناف نیز تنگ و کشیده خواهند شد.

مینی ابدومینوپلاستی

در این روش، مقدار کمی پوست و چربی اضافی از قسمت زیر شکم برداشته می شود و تنها اسکاری افقی برجای می ماند. در برخی موارد، عضلات شکمی کشیده و تنگ خواهند شد. در روش مینی، هیچ گونه اسکاری اطراف ناف ایجاد نخواهد شد.

معمولا بیماران قبل و یا بعد از ابدومینوپلاستی، خواهان انجام لیپوساکشن هستند تا دیواره شکمی باریک شود. نکته ای که باید به آن اشاره کنیم این است که تغییرات لیپوساکشن به مراتب کمتر از جراحی ابدومینوپلاستی می باشد.

مراقبت هایی بعد از جراحی ابدومینوپلاستی

جراحی ابدومینوپلاستی تحت بیهوشی عمومی انجام می شود و در حدود یک تا دو ساعت به طول خواهد انجامید.

بعد از جراحی به بیمار آنتی بیوتیک داده می شود تا از بروز عفونت زخم و بخیه ها پیشگیری شود.

لوله ای زیر شکم قرار می گیرد تا خون و مایعات اضافی تخلیه شوند. در صورت بروز درد نیز باید از داروهای تجویز شده مصرف کرد.

دوره نقاهت جراحی ابدومینوپلاستی

در خصوص دوره نقاهت این روش جراحی باید بگوییم، بیمار دو هفته بعد از جراحی قادر به انجام فعالیت های سبک خواهد بود و به مدت شش هفته باید از انجام فعالیت های شدید بدنی و ورزش خودداری کند. بلند کردن اجسام سنگین به مدت چند هفته ممنوع می باشد.

از برقراری رابطه جنسی به مدت حداقل سه هفته باید خودداری شود.

بسیاری از بیماران می توانند یک هفته بعد از جراحی به محل کار خود برگردند.

به مرور از میزان التهاب و ورم در ناحیه شکم کاسته می شود و معمولا بعد از گذشت شش هفته نتایج نهایی این روش جراحی مشخص خواهد گردید.

پروتز سینه

جراحی پروتز سینه همان طور که از نامش پیداست، با قرارگیری پروتز در بافت سینه به بزرگ تر شدن سینه ها کمک می کند. در این روش جراحی از پروتزهای سالینی و یا سیلیکونی استفاده می شود.

جراحی پروتز سینه می تواند علاوه بر بزرگ شدن سینه های کوچک تا حدی به رفع افتادگی سینه ها نیز کمک کند. در برخی موارد، یکی از سینه ها نسبت به دیگری کوچک تر است و این روش جراحی می تواند به رفع نامتقارن بودن سینه ها نیز کمک کند.

پروتز-سینه

روند جراحی پروتز سینه

در این روش جراحی، پروتز می تواند پشت سینه و یا پشت عضله سینه قرار داده شود. در خانم هایی که بسیار لاغر هستند، پروتز زیر عضله گذاشته خواهد شد. پزشک با معاینه بیمار و بررسی دقیق بافت سینه، بهترین روش را برای بیمار در نظر خواهد گرفت.

پروتزهای سالینی مملوء از آب نمک استریل و پروتزهای سیلیکونی مملوء از ژل سیلیکون هستند و بیمار با این پروتزها احساس راحتی بیشتری خواهد داشت. اما پروتزهای سالینی، ظاهر طبیعی تری دارند.

در خصوص اندازه پروتز سینه باید بگوییم، که اندازه پروتز با توجه به پهنای شانه بیمار در نظر گرفته می شود. معمولا پروتزهایی که بسیار بزرگ هستند، ظاهر طبیعی چندانی نخواهند داشت.

پروتز می تواند فرم دایره ای و یا قطره اشکی داشته باشد. پروتزهای دایره ای شکل پرتر هستند و در قسمت بالای سینه قرار می گیرند.

روند جراحی به این صورت است که پروتز از طریق برشی در چین های طبیعی زیر سینه، زیر بغل و یا اطراف هاله قهوه ای رنگ دور نوک سینه قرار داده می شود. در پایان و بعد از قرارگیری پروتز در جای مناسب، برش ها بخیه زده خواهند شد.

نکته ای که باید به آن اشاره کنیم این است که پروتز سینه باعث نمی شود معاینه فردی سینه سخت شود، اما ممکن است تداخلی را برای تست ماموگرافی ایجاد کند.

معمولا جراحی پروتز سینه مشکلی را برای شیردهی ایجاد نمی کند، اما با این حال بهتر است در این خصوص با پرشک مشورت کنید.

جراحی لیفت سینه

بسیاری از خانم ها بعد از زایمان، شیردهی و یا با بالا رفتن سن با افتادگی در سینه های خود روبرو می شوند. جراحی لیفت سینه که با عنوان ماستوپکسی شناخته می شود، کمک می کند تا پوست شل و افتاده سینه برداشته و سینه به سمت بالا کشیده شود. در نتیجه، به جوانسازی سینه ها و بهبود زیبایی ظاهری کمک خواهد شد.

در مواردی که سینه کوچک و افتاده باشد، نتایج درخشان تری حاصل خواهد شد.

عمل-لیفت-سینه

روند جراحی لیفت سینه

تکنیک های مختلفی برای جراحی لیفت سینه وجود دارد که با توجه به اندازه و نتایج دلخواه بیمار در نظر گرفته می شود و هر یک از این روش، اسکارهای مختلفی را برجای خواهند گذاشت.

یکی از شایع ترین روش های جراحی به این صورت است که برش اطراف هاله قهوه ای رنگ و به صورت عمودی تا زیر سینه زده می شود. در برخی موارد، برش در چین های طبیعی زیر سینه زده می شود. در هر دو حالت، پوست اضافی برداشته می شود و سینه و نوک سینه به سمت بالا کشیده خواهد شد. اندازه نوک سینه نیز کمتر خواهد شد.

در مواردی که سینه کوچک است، امکان انجام همزمان جراحی پروتز سینه نیز وجود دارد.

مراقبت های بعد از جراحی لیفت سینه

مراقبت های بعد از اعمال جراحی از مهمترین مواردی است که رعایت آن در نتیجه جراحی تاثیر بسزایی دارد. بیمار باید بعد از جراحی تا حد امکان در منزل استراحت کند. از انجام فعالیت های شدید بدنی و ورزش، به مدت حداقل شش هفته باید خودداری شود و بیمار می تواند دو هفته بعد، تمرینات سبک را از سر بگیرد. بلند کردن اجسام سنگین نیز به مدت چند هفته ممنوع می باشد.

از برقراری رابطه جنسی به مدت حداقل سه هفته باید خودداری شود.

گن مخصوصی که در اختیار بیمار قرار می گیرد، باید به طور مرتب پوشیده شود.

توصیه می شود بعد از جراحی، از قرارگیری در معرض نور مستقیم خورشید تا حد امکان خودداری شود. بیمار باید بعد از جراحی، رزیم غذایی سالمی داشته باشد و به ورزش اهمیت دهد.

سینه ها بعد از جراحی ملتهب هستند و معمولا چند ماه طول می کشد تا از میزان التهاب کاسته شود و نتایج نهایی جراحی مشخص گردد.

ممکن است تغییراتی در حساسیت نوک سینه ها مشاهده شود که به مرور میزان حساسیت به حالت طبیعی و اولیه باز خواهد گشت.

:Source

https://baaps.org.uk/patients/procedures/3/tummy_tuck_abdominoplasty
https://baaps.org.uk/patients/procedures/1/breast_augmentation
https://baaps.org.uk/patients/procedures/5/breast_uplift_mastopexy

دکتر پریسا عظیمی نژادان

دکتر پریسا عظیمی نژادان

فلوشیپ فوق تخصصی جراحی سینه از آمریکا و فرانسه

من در تبریز در خانواده ای متوسط به دنیا آمدم . پدرو مادرم هر دو مهندس فوق لیسانس کشاورزی و کارمند بودند. من یک خواهر کوچکتر از خودم دارم. دوره ابتدایی و راهنمایی را در مدرسه بوعلی سینا تبریز که توسط خواهران روحانی فرانسوی اداره میشد به اتمام رساندم و فارسی و فرانسه را همزمان یاد گرفتم.

برچسب ها:


دکتر پریسا عظیمی نژادان
فلوشیپ فوق تخصصی جراحی سینه از آمریکا و فرانسه

آخرین دیدگاه ها

مقالات مرتبط
تغییرات سینه در دوران بارداری

تغییرات سینه در دوران بارداری

بدن بانوان در طول بارداری دچار تغییرات بسیار زیادی می شود، که یکی از آن ها تغییراتی است که در سینه ها قابل مشاهده می باشند. بانوانی که برای اولین بار بارداری را تجربه می نمایند، ممکن است نسبت به...

ماموپلاستی ، جراحی کوچک کردن سینه + فیلم واقعی

ماموپلاستی ، جراحی کوچک کردن سینه + فیلم واقعی

بزرگی سینه در برخی افراد سبب شده تا مشکلاتی همچون گردن درد و مشکلات پوستی ایجاد شود و همچنین می‌تواند زمینه ساز ابتلا به سرطان باشد. ماموپلاستی با نتایج عمل جراحی کوچک کردن سینه یا ماموپلاستی کاهشی...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه