مراجعین اورژانس(سرطان) روزهای دوشنبه و چهارشنبه بین ساعات 15 تا 18 بدون هماهنگی تشریف بیاورید.

تنها در صورت داشتن مدارک و تشخیص اورژانس بودن توسط دکتر، پذیرش خواهید شد.

دکتر پریسا عظیمی نژادان / مقالات / رهایی از چربی آویزان شکم
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

رهایی از چربی آویزان شکم

چاقی یکی از دغدغه های بزرگ خانم هاست. همه ما از اثرات مخربی که چاقی بر سلامت بدن ما می گذارد کم و بیش آگاهی داریم. چاقی میزان ابتلا به سرطان پستان و همچنین عود سرطان پستان را بالا می‌برد. بنابراین طبیعی است که هر خانمی به دنبال برطرف کردن چربی های اضافی بدنش باشد. آنچه که اهمیت بسیار بالایی دارد این است که برای برطرف کردن این چربی ها کدام خانم باید از رژیم استفاده کند؟ چه کسی باید از عمل‌های جراحی همچون بای پس معده انجام دهد؟ چه کسی از لیپوساکشن استفاده کند و چه کسی کافیست از دستگاه های لاغری استفاده کند. در این مقاله با ما همراه باشید تا در رابطه با این موضوع بیشتر صحبت کنیم.

خانم هایی که BMIبالای 35 دارند

بسیاری از ما با BMI آشنا هستیم و میدانیم چیست و چه کاربردی دارد. BMI شاخص توده بدنی است که معیار معتبری برای سنجش و اندازه گیری میزان چربی بدن بر اساس قد و وزن است.

BMI مشخص می کند که شما دچار بیماری های مرتبط با چاقی خواهید شد یا خیر و نیاز به چه جراحی هایی دارید.

کسانی که BMI بالایی دارند.(بالای 35) به فکر رژیم یا جراحی های زیبایی نباشند. برای فردی که دارای BMI بالای 35 است باید جراحی های کاهش وزن صورت بگیرد. چراکه با این میزان چاقی پایین آوردن وزن با استفاده از رژیم تقریبا غیر ممکن است.بنابراین در این شرایط باید با متخصصین لاپاراسکوپیست که این جرای ها را به صورت موفقیت آمیز انجام می دهند باید در تماس باشید. در این شرایط ابتدا باید وزن خود را کاهش داده سپس اقدام به جراحی های زیبایی کنید.

خانم هایی که BMI نرمال ولی بالا دارند

خانم هایی که دارای BMIپایین تر نسبت به دسته قبلی دارند، مثل 27 یا 28 . این دسته از بانوان خانم‌های چاقی هستند که می توانند از رژیم غذایی استفاده کنند. و اگر چاقی موضعی دارند مثلا اگر توده چربی زیادی در ناحیه شکم دارند می‌توانند از جراحی‌های زیبایی هم کمک بگیرند. در این شرایط هم وزن خود را پایین می‌آورند و هم فرم کلی بدن خود را متناسب می کنند. اما باز هم تاکید می‌کنیم که جراحی‌های زیبایی برای کاهش وزن نیستند. این کاهش وزن کل بدن است که به شما سلامتی می‌دهد.

خانم هایی که BMI نرمالی دارند

این دسته از خانم ها با وجود داشتن BMI نرمال در شرایطی هستند که نمی‌توانند وزن خود را پایین بیاورند. مثلا خانمی که یائسه شده است، ورزش می‌کند ، رژیم غذایی خود را رعایت می‌کند. اما BMI او از آنچه هست پایین تر نمی آید. تیروئید بدن این خانم به درستی کار می کند. اما به عنوان مثال در اثر زایمان شکم افتاده ای دارد. چنین خانمی به راحتی می تواند از جراحی‌های زیبایی شکم استفاده کند. اگر این فرد از جراحی‌های زیبایی ترس و وحشت داشته باشد می‌تواند در طولانی مدت از سایر روش ها مثل ماساژ ها استفاده کند.

استفاده از روش های لاغری موضعی

اگر در ناحیه ران پا دچار چاقی یا دفرمگی خیلی زیادی نیستید می‌توانید از دستگاه استفاده کنید، چرا که پوست ناحیه ران به طور کلی شل است و به نحوی است که معمولا با لیپوساکشن ها جلوی ران و داخل ران قطعا دچار افتادگی خواهد شد.

اگر در اثر زایمان دچار ناهمواری خیلی سطحی در پوست خود شده اید و چاقی بسیار کمی در ناحیه شکم دارید نیازی به رفتن زیر تیغ عمل و انجام جراحی ندارید، بنابراین از دستگاه های لاغری و ماساژ در طولانی مدت استفاده کنید.

تمام دستگاه های لاغری از هر نوعی که باشند، پس از گذراندن دوره کامل نهایتا تا 30 درصد می توانند موثر باشند.

تاثیر دستگاه های لاغری در کاهش چربی

انواع دستگاه ها و لیزرها چگونه بر چربی های بدن تاثیر می گذارند و باعث لاغری می شوند؟ بهتر است این روش همراه با رعایت رژیم غذایی باشد تا بتواند تاثیر گذاری بیشتری داشته باشد.

جراحی زیبایی شکم

پوست زیر شکم خود را با دو انگشت مطابق شکل بگیرید:

گاهی تنها راه خلاص شدن از این چربیها راهی جز عمل زیبایی شکم ندارد. ورزش بسیار خوب است و عضلات شکم شما را سفت میکند و شکم را خوش فرم میکند ولی این چربی و پوست اضافی را هرگز از بین نمیبرد. شکم خود را تو بکشید و روی چهار دست وپا قرار بگیرید، آیا پوست آویزان بد فرمی میبینید؟ باز شکم خود را تاحد امکان تو دهید و نیمرخ خود را در آینه ببینید آیا پوست آویزان در پایین شکم خود میبینید؟ اگر جواب آری است یعنی شما نیاز به ابدومینوپلاستی دارید. وقتی شکم را تو میدهید یعنی عضلات شکم را سفت کرده اید، نتیجه ایست که با ورزش میتوانید کسب کنید، ولی ورزش اثری روی پوست و چربی آویزان ندارد. این پوست و چربی اضافی اکثرا مال ما خانمهاست و بدلیل چاق و لاغر شدن یا حاملگی است. تنها راه رهایی از آن این عمل (ابدومینوپلاستی) است و نتایج بعدی بسیار زیبا و مطلوب است.

رهایی از چربی شکم
رهایی از چربی شکم

حالت های آویزان شدن پایین شکم

دو حالت دارید یا مثل دختر خانمهای تپل پوست خوب دارید که نیفتاده و اضافه ندارد و فقط شکم تپل و چاق دارید که راه حل شما لیپوساکشن، لیپولیز، لیپوماتیک یا ماساژ لاغری است. لطفا” در صورت انتخاب ساکشن حتما” در مرکز جراحی انجام دهید نه مطب.

یا نه جدار شکم شما شل است ویا چربی داخل شکم شما زیاد است همانند چاقی شکم مردها که از ناحیه معده گرد و برآمده است. به شکل زیر توجه کنید:

چاقی-شکمی

این شکم نتیجه خوبی با عمل ابدومینپلاستی نمی گیرد زیرا چاقی ان مربوط به پوست افتاده پایین نیست شکم گرد عین یک سیب گنده چاق است این افراد باید لاغر شوند ورزش کنند و باقی چربی زیر پوست را با ساکشن از هر نوعش از بین ببرند. ساکشن از هر نوع شامل لیپولیز و لیپوماتیک پوست را خیلی کم جمع میکند و اگر پوست اضافه داشته بلشید به شکل خیلی بدی چروک میشود به شکل زیرتوجه کنید:

جراحی شکم

این نتیجه لیپوماتیک شکمی با پوست زیادی است و انتخاب بد تکنیک عمل است.

نتیجه جراحی شکم

این شکم عمل شده چربی پایین شکم رفته ولی چون جدار شکم شل است و چربی داخل شکم زیاد است که امکان اصلاح کامل آن با ابدومینوپلاستی نیست به این شکل در آمده است.

 

دکتر پریسا عظیمی نژادان

دکتر پریسا عظیمی نژادان

فلوشیپ فوق تخصصی جراحی سینه از آمریکا و فرانسه

من در تبریز در خانواده ای متوسط به دنیا آمدم . پدرو مادرم هر دو مهندس فوق لیسانس کشاورزی و کارمند بودند. من یک خواهر کوچکتر از خودم دارم. دوره ابتدایی و راهنمایی را در مدرسه بوعلی سینا تبریز که توسط خواهران روحانی فرانسوی اداره میشد به اتمام رساندم و فارسی و فرانسه را همزمان یاد گرفتم.

برچسب ها:


دکتر پریسا عظیمی نژادان
فلوشیپ فوق تخصصی جراحی سینه از آمریکا و فرانسه

آخرین دیدگاه ها

مقالات مرتبط
تغییرات سینه در دوران بارداری

تغییرات سینه در دوران بارداری

بدن بانوان در طول بارداری دچار تغییرات بسیار زیادی می شود، که یکی از آن ها تغییراتی است که در سینه ها قابل مشاهده می باشند. بانوانی که برای اولین بار بارداری را تجربه می نمایند، ممکن است نسبت به...

ماموپلاستی ، جراحی کوچک کردن سینه + فیلم واقعی

ماموپلاستی ، جراحی کوچک کردن سینه + فیلم واقعی

بزرگی سینه در برخی افراد سبب شده تا مشکلاتی همچون گردن درد و مشکلات پوستی ایجاد شود و همچنین می‌تواند زمینه ساز ابتلا به سرطان باشد. ماموپلاستی با نتایج عمل جراحی کوچک کردن سینه یا ماموپلاستی کاهشی...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده − چهار =