دکتر پریسا عظیمی نژادان / مقالات / فیزیوتراپی پوست؛ آماده سازی پوست بعد و قبل بازسازی پستان
مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

فیزیوتراپی پوست؛ آماده سازی پوست بعد و قبل بازسازی پستان

بسیاری از افراد به دلایل مختلفی پزشکی مانند کمر درد و پشت درد، گرفتگی ها، مشکلات پوستی و یا دیگر عوارض به دنبال انجام فیزیوتراپی هستند. در حالی که مشکلات مزمن پوستی قابل درمان نیستند، اما می توان آن ها را با ایجاد تغییرات در سبک زندگی، مصرف دارو و هم چنین فیزیوتراپی تحت کنترل در آورد.

طیفی از تکنیک های فیزیوتراپی وجود دارد که اثرات مثبتی بر روی پوست می گذارند و در پیشگیری و تسکین شدت علائم شرایطی از قبیل آکنه، درماتیت و یا دیگر مشکلات موثر هستند.

فیزیوتراپی پوست

اهمیت فیزیوتراپی در بهبود سلامت پوست

در ادامه با ما همراه باشید تا به بررسی اهیمت فیزیوتراپی در بهبود سلامت پوست بپردازیم.

افزایش گردش خون

– ماساژ و فیزیوتراپی به افزایش جریان خون کمک می کند.

زمانی که مقدار خونی که در بافت پوست به گردش در می آید نامناسب و ناکافی باشد، ممکن است شاهد رنگ پریدگی پوست باشیم. زمانی که خون از مویرگ ها به بیرون تراوش کند، بر خی نواحی بدن مانند بینی و یا گوش ها ارغوانی رنگ خواهند شد.

درماتیت استازیس که نوعی اگزماست، اختلال پوستی محسوب می شود که در افراد مبتلا به واریس که روند گردش خون ضعیف است، ظاهر می گردد. این اختلال عمدتا در قسمت های انتهایی پاها مشاهده می شود و تحقیقات نشان می دهند، بیست درصد افراد مبتلا به این اختلال، بالای هفتاد سال هستند.

زمانی که فیزیوتراپی انجام می شود و خون غنی از مواد مغذی به گردش در می آید، این مواد به سلول ها می رسند، در نتیحه از بازگشت مجدد شرایطی که به آن ها اشاره کردیم، پیشگیری خواهد شد.

در کنار بهبود خونرسانی، شاهد برطرف شدن خستگی، بهبود وضعیت هاضمه و هم چنین بهبود سطح هوشیاری خواهیم بود.

 

لایه برداری ناخالصی های پوست

– ماساژ و فیزیوتراپی به لایه برداری و برداشت ناخالصی های پوستی کمک می کند.

سلول های مرده پوست می توانند منجر به ایجاد جوش روی سطح پوست شوند، به خصوص زمانی که با چریی فولیکول های مو ترکیب می شوند. زمانی که پوست قادر به دفع و بیرون انداختن این سلول های مرده نباشد، در سطح پوست تجمع می یابند و منجر به بروز بیماری پوست فلسی می شوند.

ماساژ و فیزیوتراپی می تواند با پیشگیری از تجمع سلول های مرده، به تسکین و عدم بازگشت شرایط پوستی کمک کند.

فیزیوتراپی هم چنین باعث تعریق می شود، که اوریک اسید از میان دیگر سموم ناسالم از بستر خون برداشته می شود، در نتیجه، پوست درخشندگی بیشتری پیدا می کند و جوان تر به نظر می رسد.

مرطوب و نرم شدن پوست

خشکی پوست از جمله عوارضی است که عمدتا در فصل زمستان دیده می شود و این حالت به دلیل تماس با هوای سرد و کاهش سطح رطوبت می باشد. استفاده از مرطوب کننده ها می تواند به رفع خشکی پوست کمک کند، اما برخی افراد با خشکی پوست شدید و علائمی مانند خارش و پوسته پوسته شدن پوست روبرو می شوند و ممکن است شاهد پیشرفت درماتیت نیز باشیم.

زمانی که فیزیوتراپی انجام می شود، پوست تغذیه و آبرسانی می شود و در نهایت، شاهد رفع چشمگیر خشکی پوست خواهیم بود. مرطوب شدن پوست از طریق ماساژ و فیزیوتراپی باعث جذب بیشتر و بهتر مواد مغذی می شود.

پوست، بزرگ ترین ارگان بدن است و مراقبت ار آن از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. در کل، فیزیوتراپی و ماساژ، برای پوست خوب است و به پیشگیری و درمان مشکلت شایع پوستی، بهبود خونرسانی و کاهش تجمع سموم کمک می کند.

Source: https://www.stlouispt.com/blog/The-Importance-Of-PhysioTherapy-In-The-Prevention-Of-Common-Skin-Conditions

دکتر پریسا عظیمی نژادان

دکتر پریسا عظیمی نژادان فوق تخصص جراحی پستان فارغ التحصیل از دانشگاه شهید بهشتی تهران دارای فلوشیپ فوق تخصصی جراحی سینه از فرانسه و عضو جامعه جراحان پستان امریکا و نیز عضو انجمن سنولوژی فرانسه، جراح با سابقه در عمل های زیبایی، بازسازی و همچنین سرطان سینه می باشند.

برچسب ها:


دکتر پریسا عظیمی نژادان
فلوشیپ فوق تخصصی جراحی سینه از آمریکا و فرانسه

آخرین دیدگاه ها

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه