مراجعین اورژانس(سرطان) روزهای دوشنبه و چهارشنبه بین ساعات 15 تا 18 بدون هماهنگی تشریف بیاورید.

تنها در صورت داشتن مدارک و تشخیص اورژانس بودن توسط دکتر، پذیرش خواهید شد.

دکتر پریسا عظیمی نژادان / جراحی ها / مراقبت های پوست قبل و بعد از جراحی
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

مراقبت های پوست قبل و بعد از جراحی

مراقبت های پوستی قبل از جراحی به بهبود و تسریع روند بهبودی و هم چنین به حداقل رسیدن احتمال بروز خونریزی و کبودی کمک می کنند. افرادی که پوست تمیز، نرم و هیدراته دارند، روند ترمیم و بهبودی در آن ها بهتر و سریع تر طی خواهد شد. توصیه می شود آن دسته از افرادی که پوست خشک و دهیدراته ای دارند، حتما به این موضوع اهمیت دهند. به کارگیری درمان های خانگی می تواند به رفع مشکلات پوستی کمک کند.

توجه داشته باشید که مراقبت های پوستی باید تا بعد از جراحی ادامه پیدا کند.

معمولا توصیه می شود این مراقبت ده تا چهار روز بعد از جراحی ادامه داشته باشد. البته این بازه زمانی از سوی پزشک تجویز خواهد شد. این قبیل درمان ها با تحریک سیستم برداشت طبیعی بدن به تسکین و برطرف شدن التهاب و ورم بعد از جراحی کمک می کنند.

مراقبت های پوستی

مراقبت های پوست قبل و بعد از جراحی

مراقبت های پوستی قبل و بعد از جراحی شامل موارد ذیل می باشد.

مراقبت از اسکارها

اسکارها، جزء جدا نشدنی هر یک از روش های جراحی از جمله جراحی های سینه می باشند. ممکن است برش ها و اسکارها چندان قابل مشاهده نباشند، اما هم چنان ردی از اسکار بر روی پوست باقی خواهد ماند. هنر جراح این است که بخیه ها به گونه ای زده شوند که کمترین میزان اسکار بر جای بماند و یا در نواحی زده شوند که زیر لباس و یا در خط های طبیعی سینه محو شوند.

استراتژی های مختلفی برای کمتر شدن جای اسکار وجود دارد.

نکته مهم این است که از وارد آمدن هر گونه فشار به اسکار و بخیه باید خوددای شود. از خیس شدن بخیه ها نیز باید پیشگیری به عمل آید. ماساژ دادن بخیه ها از جمله مواردی است که از سوی پزشک تجویز می شود، اما تکنیک ماساژ باید اصولی باشد.

استفاده از محصولات پوستی

استفاده از محصولاتی مانند ویتامین A یا سایر لوسیون ها و کرم های تجویز شده از سوی پزشک می تواند به بهبود جای اسکار بعد از جراحی و هم چنین نرم و صاف شدن پوست کمک کند.

دوری از تماس با نور فرابنفش

نور خورشید باعث آسیب های پوستی می شود و روند ترمیم را مختل می کند. اگر بخیه در معرض مستقیم نور خورشید قرار بگیرد، شاهد قرمز شدن و یا افزایش رنگدانه های پوستی در ناحیه درمان خواهیم بود. پس توصیه می شود در طول سپری شدن دوره نقاهت، از تماس مستقیم با نور خورشید خودداری شود.

به مرور زمان از میزان اسکارها کاسته می شود. بخیه ها یک تا دو هفته بعد از جراحی کشیده می شوند، اما روند ترمیم و بهبودی معمولا شش ماه تا یک سال و یا بیشتر ادامه می یابد.

در کنار مراقبت های پوستی، به موارد زیر نیز باید اهمیت داده شود:

توصیه می شود بیمار رژیم غذایی سالم و متعادلی داشته باشد.

استعمال سیگار و دخانیات را کنار بگذارد.

در صورت بروز درد، داروهای مسکن تجویز شده از سوی پزشک را مصرف کند.

از انجام فعالیت های شدید بدنی و ورزش به مدت حداقل سه هفته باید خودداری شود. چرا که این قبیل فعالیت ها می توانند باعث وارد آمدن فشار به بخیه ها و افزایش احتمال بروز درد و خونریزی شوند.

Source: https://www.spaatspringridge.com/pre-and-post-op-skin-care/

دکتر پریسا عظیمی نژادان

دکتر پریسا عظیمی نژادان

فلوشیپ فوق تخصصی جراحی سینه از آمریکا و فرانسه

من در تبریز در خانواده ای متوسط به دنیا آمدم . پدرو مادرم هر دو مهندس فوق لیسانس کشاورزی و کارمند بودند. من یک خواهر کوچکتر از خودم دارم. دوره ابتدایی و راهنمایی را در مدرسه بوعلی سینا تبریز که توسط خواهران روحانی فرانسوی اداره میشد به اتمام رساندم و فارسی و فرانسه را همزمان یاد گرفتم.

برچسب ها:


دکتر پریسا عظیمی نژادان
فلوشیپ فوق تخصصی جراحی سینه از آمریکا و فرانسه

آخرین دیدگاه ها

مقالات مرتبط
تغییرات سینه در دوران بارداری

تغییرات سینه در دوران بارداری

بدن بانوان در طول بارداری دچار تغییرات بسیار زیادی می شود، که یکی از آن ها تغییراتی است که در سینه ها قابل مشاهده می باشند. بانوانی که برای اولین بار بارداری را تجربه می نمایند، ممکن است نسبت به...

ماموپلاستی ، جراحی کوچک کردن سینه + فیلم واقعی

ماموپلاستی ، جراحی کوچک کردن سینه + فیلم واقعی

بزرگی سینه در برخی افراد سبب شده تا مشکلاتی همچون گردن درد و مشکلات پوستی ایجاد شود و همچنین می‌تواند زمینه ساز ابتلا به سرطان باشد. ماموپلاستی با نتایج عمل جراحی کوچک کردن سینه یا ماموپلاستی کاهشی...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه