مراجعین اورژانس(سرطان) روزهای دوشنبه و چهارشنبه بین ساعات 15 تا 18 بدون هماهنگی تشریف بیاورید.

تنها در صورت داشتن مدارک و تشخیص اورژانس بودن توسط دکتر، پذیرش خواهید شد.

دکتر پریسا عظیمی نژادان / توصیه ها / مشکلات جنسی بعد از جراحی برداشتن سینه
مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه

مشکلات جنسی بعد از جراحی برداشتن سینه

مشکلات جنسی متعددی بعد از جراحی ماستکتومی (برداشتن کل سینه) و لامپکتومی (برداشتن قسمتی از سینه) به‌ وجود می‌آیند. از دست دادن یک سینه می‌تواند باعث ایجاد استرس زیادی شود. تعداد کمی از خانم‌ها هر دو سینه‌ی خود را از دست می‌دهند. گاهی‌ اوقات هورمون تراپی و یا درمان‌های دیگر مورد نیاز است، و اثری که این درمان‌ها ایجاد می‌کنند ممکن است باعث تشدید مشکلات ناشی از دست دادن سینه بشود.

جراحی سینه ممکن است در احساس میزان رضایت هنگام نوازش سینه تاثیر بگذارد. بعد از انجام ماستکتومی، که کل سینه برداشته می‌شود، حساسیت و حس‌های این ناحیه نیز از بین می‌روند. بعضی از خانم‌ها از نوازش قسمت ناحیه اطراف اسکار بعد از جراحی احساس رضایت دارند اما بقیه ممکن است لمس این ناحیه را دوست نداشته و حتی از لمس نوک سینه یا باقی قسمت‌های باقی‌مانده بعد از جراحی نیز احساس خوشایندی نداشته باشند.

بسیاری از زنانی که سینه‌ی خود را جراحی کرده‌اند در طول رابطه جنسی ممکن است احساس خوشایندی نسبت به بدن خود به عنوان یک شریک جنسی نداشته باشند و در برخی حالت‌ها نداشتن سینه برای آنها به طور مداوم یادآور یک نقص باشد. بعضی از زن‌ها که این جراحی را داشته‌اند لباس خواب کوتاه یا حتی یک سینه‌بند که داخل آن پروتز سینه قرار دارد در طول رابطه جنسی می‌پوشند و برخی استفاده از پروتز سینه را در طول رابطه جنسی نامناسب می‌دانند. برخی از خانم‌ها ممکن است جراحی‌های ترمیمی را انتخاب نمایند. این جراحی‌ها شکل و اندازه‌ی مناسب سینه را ایجاد می‌کند. این عمل شاید به رضایت جنسی زن‌ها بیشتر کمک کند و به آنها احساس جذابیت و کامل بودن را بازگرداند اما این روش ممکن است نتواند احساس فیزیکی رضایتی که قبلا تحت تاثیر لمس سینه‌ها داشتند، را احیاء نماید.

رابطه جنسی بعداز سرطان سینه

اگر طی جراحی فقط تومور برداشته شود و پس از آن پرتودرمانی انجام گیرد، ممکن است روی سینه زخم‌هایی باقی‌بماند، همچنین ممکن است شکل، اندازه و احساس متفاوتی به فرد بدهد. بعد از پرتودرمانی ممکن است پوست قرمز و متورم شده و سینه حساس و دردناک گردد. با گذشت زمان ممکن است نواحی اطراف محل جراحی بی‌حس شود یا اینکه حساسیت نقاط نزدیک به محل جراحی کاهش یابد.

مراجعه به سایت مرکز سیاوشان در این خصوص می‌تواند به شما کمک کند.

https://siavoushan.ir/

دکتر پریسا عظیمی نژادان

دکتر پریسا عظیمی نژادان

فلوشیپ فوق تخصصی جراحی سینه از آمریکا و فرانسه

من در تبریز در خانواده ای متوسط به دنیا آمدم . پدرو مادرم هر دو مهندس فوق لیسانس کشاورزی و کارمند بودند. من یک خواهر کوچکتر از خودم دارم. دوره ابتدایی و راهنمایی را در مدرسه بوعلی سینا تبریز که توسط خواهران روحانی فرانسوی اداره میشد به اتمام رساندم و فارسی و فرانسه را همزمان یاد گرفتم.

برچسب ها:


دکتر پریسا عظیمی نژادان
فلوشیپ فوق تخصصی جراحی سینه از آمریکا و فرانسه

آخرین دیدگاه ها

مقالات مرتبط
مدیریت مشکلات خواب در بیماران مبتلا به سرطان

مدیریت مشکلات خواب در بیماران مبتلا به سرطان

مشکلات خواب (که گاهی اوقات به آن اختلالات خواب یا اختلالات خواب-بیداری نیز گفته می‌شود) به دلایل مختلفی ممکن است رخ بدهد، احتمال دچار شدن به این اختلال در افراد مبتلا به بیماری سرطان بیشتر...

چه مکمل‌های غذایی را انتخاب کنیم؟

چه مکمل‌های غذایی را انتخاب کنیم؟

انتخاب و استفاده هوشمندانه از مکمل‌های غذایی بسیار با اهمیت است. اگر شما دچار بیماری خاصی نظیر سرطان پستان یا هرنوع سرطان دیگر هستید، بسیار مهم است که چه مکمل غذایی را در رژیم غذایی خود قرار می...

آیا مکمل‌های غذایی بی‌خطر هستند؟

آیا مکمل‌های غذایی بی‌خطر هستند؟

استفاده صحیح از مکمل‌های غذایی ممکن است به کاهش خطر ابتلا به برخی بیماری‌ها کمک کند. برخی نیز ممکن است ناراحتی ناشی از برخی شرایط یا داروها را کاهش دهند یا به شما کمک کنند احساس بهتری داشته باشید،...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 − 2 =