مدت زمان مطالعه مقاله 1 دقیقه

پستان فرعی

پستان فرعی

بسیاری از خانم ها برآمدگی در زیر بغل یک یا دو طرف دارند که نگرانشان میکند و یا از نظر زیبایی و لباس ناراحت کننده است. ممکن است در زمان قاعدگی دردناک شود و موقع شیردهی بزرگ شده و حتی ترشح شیر کند.در مراجعه به پزشک میشنوند که پستان فرعی یا نابجاست و ایرادی ندارد. حال این پستان فرعی از کجا آمده؟ انسان مانند سایر پستان داران یک خط شیری در هر طرف از حدود زیربغل تا حدود ناف دارد.

پستان فرعی

پستان فرعی

در روی این خط در هر جایی ممکن است پستان فرعی یا نوک پستان اضافه باشد. به پستان های سگ و گربه توجه کنید. ما انسان ها بطور عادی روی این خط فقط باید دو پستان رشد کرده داشته باشیم. گاها” استثنا هایی بوجود می آید که شایعترین جای پستان فرعی در زیر بغل است. البته این نسج بصورت برجستگی سطحی است و ارتباطی با عمق و غدد لنفاوی ندارد و حاوی نسج پستان عادی است و امکان دارد دچار تغییرات و بیماری های پستان شود. نوک اضافی بیشتر در زیر سینه قرار دارد که با خال اشتباه می شود.

در صورت عدم وجود تغییر خاصی همانند توده ای در آن یا تجمع شیر، خارج کردن آن با جراحی است و جنبه زیبایی دارد.اکثرا” در اطاق عمل انجام میشود و در صورت بزرگ بودن نیاز به برش پوست و خارج کردن پوست نیز دارد.

دکتر پریسا عظیمی نژادان

دکتر پریسا عظیمی نژادان فوق تخصص جراحی پستان فارغ التحصیل از دانشگاه شهید بهشتی تهران دارای فلوشیپ فوق تخصصی جراحی سینه از فرانسه و عضو جامعه جراحان پستان امریکا و نیز عضو انجمن سنولوژی فرانسه، جراح با سابقه در عمل های زیبایی، بازسازی و همچنین سرطان سینه می باشند.

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 5 =