در مواجهه با ژینکوماستی چه کنیم؟و روش جراحی...

اول باید دنبال علت بگردیم به پزشک مراجعه میکنیم تحت معاینه قرار میگیریم آزمایشات لازم را میکنیم اگر علت هورمنی یا بیماری پیدا شد تحت معالجه قرارمیگیریم. اگر داروی عامل مشخص شد آن را قطع میکنیم. 
کد : 47
تاریخ انتشار : شنبه 15 آبان 1395
print
نظرات : 0
در مواجهه با ژینکوماستی چه کنیم؟و روش جراحی...

اول باید دنبال علت بگردیم به پزشک مراجعه میکنیم تحت معاینه قرار میگیریم آزمایشات لازم را میکنیم اگر علت هورمنی یا بیماری پیدا شد تحت معالجه قرارمیگیریم. اگر داروی عامل مشخص شد آن را قطع میکنیم. در سنین بلوغ هستیم نتایج آزمایشات و معاینه ها طبیعی است اصلا" عجله نمی کنیم تا بلوغ کامل صبر میکنیم اکثرا" خود به خود بر طرف میشود. این دسته از بیماران بسیار مضطربند و احساس خجالت میکنند. باید اطمینان داد و تشویق به صبر کردن کرد. بعضی داروها به رفع این حالت ممکن است کمک کنند که با نظر پزشک تجویز میشوند. اگر عارضه یک طرفه است یا پس از رفع علت برطرف نشده یا باعث خجالت و ناراحتی است یا درد دارد باید تحت جراحی قرار گیرد.

 روش جراحی 

 بصورت جراحی سرپایی است و شب عمل ترخیص میشود ممکن است یک روز درن داشته باشید در اکثریت موارد از چند سوراخ و به لیپولیز مکانیکی یا لیزری چربی ناحیه تخلیه و قسمت بافت سفت زیر نوک خارج میشود اگر نوک پستان خیلی پایین و افتاده باشد باید با برش های بزرگ تر عمل شود نیاز به پوشیدن جلیقه مخصوص دارد و باید در فصل گرما این را مد نظر داشت به علت موی تن مردها جای عمل واضح نخواهد بود و بیماران اکثرا" از عمل راضی هستند.

 

نکته مهم

 اگر توده سفت خارج از مرکز پستان اخیرا" به وجود آمده، نیاز به بیوپسی قبل از اقدام به جراحی دارد مردها نیز گاها" سرطان پستان میگیرند!!!!!

برجسب ها :

سوالات و نظرات

 
اولین موافق باشید.
اولین مخالف باشید.
تصویر امنیتی
کد فوق را در فیلد زیر را وارد نمایید
نمایش 0 نظر
مرتب سازی براساس

اولین نظر دهنده باشید در مواجهه با ژینکوماستی چه کنیم؟و روش جراحی...
تمامی حقوق مادی و معنوی سایت محفوظ و متعلق به دکتر پریسا عظیمی نژادان می باشد

طراحی و پیاده سازی شده توسط : گروه هیراد