مراجعین اورژانس(سرطان) روزهای دوشنبه و چهارشنبه بین ساعات 15 تا 18 بدون هماهنگی تشریف بیاورید.

تنها در صورت داشتن مدارک و تشخیص اورژانس بودن توسط دکتر، پذیرش خواهید شد.

دکتر پریسا عظیمی نژادان / مقالات / تزریق چربی به سینه؛ از عوارض تا مزایای بزرگ کردن سینه با چربی
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

تزریق چربی به سینه؛ از عوارض تا مزایای بزرگ کردن سینه با چربی

تزریق چربی به منظور حجم دهی سینه با استفاده از برداشت چربی از نواحی از بدن که انباشت چربی دارند، صورت می گیرد. این روش به گونه ای طراحی شده است که به بهبود حجم و اندازه سینه کمک می کند و در بسیاری از موارد، نتایج ماندگار و طولانی مدتی را به همراه دارد.

تزریق چربی که با عنوان گرافت چربی نیز شناخته می شود، این امکان را برای جراح فراهم می کند که از سلول های چربی یک ناحیه از بدن برای حجم دهی بیشتر سینه ها استفاده کند، بی آن که نیازی به قرارگیری پروتز باشد.

تزریق چربی، راه حلی طبیعی در احیای حجم و فرم سینه می باشد. معمولا به دلیل بالا رفتن سن، کاهش وزن، بارداری و شیردهی از حجم سینه ها کاسته می شود.

تزریق چربی و کاربردهای آن

تزریق چربی روشی است که برای نواحی مختلف بدن انجام می گردد، چربی از بدن خود فرد بود و تقریبا نیمی از میزان چربی تزریق شده جذب می گردد و از بین می رود و این در صورتی است که نیم دیگر آن تا چندین سال باقی می ماند. این روش زیبایی بدون عارضه بود و در صورت آنکه صحیح انجام گردد بسیار رضایت بخش خواهد بود.

اگر نیاز به حجم زیادی چربی باشد می توان آن را طی دو مرحله تزریق انجام داد در واقع تزریق چربی جهت افزایش حجم سینه، باسن، واژن، ساق، دست و صورت مورد استفاده قرار می گیرد. در صورت وجود فرورفتگی در هر بخش از ناحیه بدن می توان آن را با تزریق چربی اصلاح نمود. نکته ای بسیار مهم این است که تزریق چربی یک روش کاملا بدون عارضه و ضرر است.

آیا تزریق چربی گزینه مناسبی برای من می باشد؟

بزرگ کردن سینه با تزریق چربی، گزینه مناسبی برای تمامی افراد نیست. متاسفانه در بسیاری از موارد، بیماران میزان چربی اضافی و کافی در دیگر نواحی بدن خود برای گرافت چربی ندارند.

تزریق چربی روش جایگزین پروتز سینه است که به منظور برقراری تقارن بیشتر سینه ها و هم چنین افزایش حجم و اندازه سینه ها انجام می شود. خانم هایی که سینه های کوچکی دارند و میزان چربی اضافی آن ها در ناحیه شکم و یا پاها خوب است، می توانند از مزایای تزریق چربی بهره مند شوند.

تزریق چربی روشی به مراتب کم تهاجمی تر از پروتز سینه می باشد، به علاوه این که نتایج زیبایی و طبیعی را به همراه دارد.

آیا تزریق چربی با درد همراه است؟

بسیاری از بیماران، با درد چندانی بعد از تزریق روبرو نمی شوند. اما با این حال، برخی افراد باید داروهای مسکن مصرف کنند. افرادی که نگران درد بعد از انجام این روش هستند، باید در این خصوص با مشورت کنند. برداشت و گرفتن چربی از ران و یا شکم، به بیهوشی عمومی نیاز دارد.

دلایل متعددی برای انجام تزریق چربی به سینه وجود دارد. نکته مهمی که باید در نظر داشته باشید این است که از آن جایی که از چربی های خود فرد استفاده می شود، هیچ گونه ماده خارجی وارد بدن نخواهد شد.

تزریق-چربی-به-سینه

مدت زمان ماندگاری تزریق چربی به سینه چقدر است؟

مقدار کمی از چربی بعد از تزریق، جذب بدن می شود. در کل، این تزریق به عنوان یک روش دائمی در نظر گرفته می شود. نتایج نیز به عواملی از قبیل: تکنیک و تجربه جراح، محل برداشت چربی و هم چنین میزان چربی که تزریق می شود، بستگی دارد.

جهت حاصل شدن بهترین نتایج، مهم است که وزن بدنی در حالت ثابت و ایده آلی نگه داشته شود. با بالا رفتن سن، ممکن است تغییراتی در بافت سینه مشاهده شود، که جزء اثرات طبیعی افزایش سن می باشد.

تزریق چربی به سینه چگونه انجام می شود؟

تزریق چربی شامل لیپوساکشن و گرفتن چربی از نواحی دارای انباشت چربی و تزریق به نواحی است که به حجم بیشتری نیاز دارند. نتیجه این تزریق، افزایش حجم و بهبود تقارن سینه ها برای مدت زمان طولانی می باشد.

اگر بعد از جراحی با افزایش حجم بالای سینه های تان روبرو شدید، تعجب نکنید چرا که حدود چهل درصد چربی که تزریق می شود، به طور طبیعی توسط بدن جذب خواهد شد. روند تزریق چربی می تواند تحت بیهوشی عمومی انجام شود.

نواحی لیپوساکشن در تزریق چربی

در طول جلسات مشاوره، پزشک با بررسی کامل آناتومی بدن بیمار، به این نتیجه می رسد که از کدام نواحی می توان چربی گرفت.

دوره نقاهت و مراقبت های بعد از تزریق چربی به سینه

بعد از تزریق چربی، مقداری ورم و کبودی در ناحیه ای که لیپوساکشن انجام شده است، مشاهده می شود که البته بعد از گذشت هفت تا ده روز برطرف خواهد شد.

طول دوره نقاهت حجم دهی سینه با تزریق چربی به نوع روش و هم چنین متغیرهای طبیعی بستگی دارد. اما راهنمای کلی به شرح زیر می باشد:

  • برداشت پانسمان: هفت تا ده روز بعد
  • بازگشت به محل کار: دو تا چهارده روز بعد
  • رفتن به استخر: چهار تا شش هفته بعد
  • ورزش و رابطه جنسی: چهار تا دوازده هفته بعد

در کل این گونه می توانیم بگوییم که طول دوره نقاهت تزریق چربی به سینه در حدود دو تا دوزاده هفته می باشد. معمولا از بیمار خواسته می شود به مدت یک تا دو هفته گن مخصوصی را که در اختیارش قرار می گیرد، بپوشد.

مراقبت های بعد از تزریق چربی

چه مدت زمان بعد از تزریق چربی می توان لباس زیر پوشید؟

تمام نکات و مراقبت های لازم بعد از تزریق، در اختیار بیمار قرار می گیرد. کاملا طبیعی است که سینه ها بعد از تزریق، ملتهب و متورم باشند که البته همان طور که قبلا نیز اشاره شد، بعد از گذشت یک هفته برطرف خواهد شد.

نکته مهم این است که گن مخصوص در ابتدا پوشیده شود تا علاوه بر محافظت از سینه ها، زمان کافی برای طی شدن روند ترمیم طبیعی به سینه ها نیز داده شود.

مدت زمان جراحی تزریق چربی به سینه چقدر است؟

تزریق چربی به سینه به مراتب طولانی تر از جراحی پروتز سینه می باشد. این روش جراحی عمدتا در حدود سه تا چهار ساعت به طول خواهد انجامید. نکته ای که باید به آن اشاره کنیم این است که هر بیمار و روند جراحی با هم تفاوت هایی را دارند.

اما کدام یک بهتر است، تزریق چربی یا پروتز؟

ممکن است در آینده نیاز به درآوردن و یا تعویض پروتز باشد. تزریق چربی، گزینه بسیار خوبی است که اگر بیماری در نواحی مانند ران ها و شکم، چربی اضافی داشته باشد، نتایج طبیعی را به همراه خواهد داشت. پزشک شما را در خصوص انتخاب بهترین گزینه یاری خواهد رساند.

هزینه تزریق چربی به سینه

هزینه تزریق چربی به سینه با توجه به اهداف و خواسته های بیمار و لیپوساکشن تعیین می شود. ممکن است نیاز باشد تزریق چند مرتبه تکرار شود تا نتایج مطلوب تری حاصل گردد.

Source: https://mybreast.org/breast-augmentation-with-fat-transfer/

دکتر پریسا عظیمی نژادان

دکتر پریسا عظیمی نژادان

فلوشیپ فوق تخصصی جراحی سینه از آمریکا و فرانسه

من در تبریز در خانواده ای متوسط به دنیا آمدم . پدرو مادرم هر دو مهندس فوق لیسانس کشاورزی و کارمند بودند. من یک خواهر کوچکتر از خودم دارم. دوره ابتدایی و راهنمایی را در مدرسه بوعلی سینا تبریز که توسط خواهران روحانی فرانسوی اداره میشد به اتمام رساندم و فارسی و فرانسه را همزمان یاد گرفتم.

برچسب ها:


دکتر پریسا عظیمی نژادان
فلوشیپ فوق تخصصی جراحی سینه از آمریکا و فرانسه

آخرین دیدگاه ها

مقالات مرتبط
تغییرات سینه در دوران بارداری

تغییرات سینه در دوران بارداری

بدن بانوان در طول بارداری دچار تغییرات بسیار زیادی می شود، که یکی از آن ها تغییراتی است که در سینه ها قابل مشاهده می باشند. بانوانی که برای اولین بار بارداری را تجربه می نمایند، ممکن است نسبت به...

ماموپلاستی ، جراحی کوچک کردن سینه + فیلم واقعی

ماموپلاستی ، جراحی کوچک کردن سینه + فیلم واقعی

بزرگی سینه در برخی افراد سبب شده تا مشکلاتی همچون گردن درد و مشکلات پوستی ایجاد شود و همچنین می‌تواند زمینه ساز ابتلا به سرطان باشد. ماموپلاستی با نتایج عمل جراحی کوچک کردن سینه یا ماموپلاستی کاهشی...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9 − 5 =