دکتر پریسا عظیمی نژادان / متفرقه / جراحی زیبایی سینه (پستان) و انواع آن
مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

جراحی زیبایی سینه (پستان) و انواع آن

بهبود زیبایی سینه ها می تواند اعتماد به نفس بیشتری را برای افراد به همراه داشته باشد. تصمیم به انجام جراحی پلاستیک کاملا شخصی است، اما آن چه که باید در نظر داشته باشید این است که باید از مقایسه کردن خود با دیگران خودداری کنید. نکته مهم دیگر در خصوص جراحی زیبایی سینه، انتخاب جراح باتجربه در این زمینه، شرکت در جلسات مشاوره و آشنایی با تمام جوانب روند جراحی می باشد.

جراحی زیبایی سینه

انواع جراحی های زیبایی سینه

در ادامه با ما همراه باشید تا به بررسی انواع جراحی های زیبایی سینه بپردازیم.

جراحی پروتز سینه

جراحی پروتز سینه، شامل قرارگیری پروتز (ایمپلنت) داخل بافت سینه و یا تزریق چربی به سینه می باشد که با هدف افزایش سایز و اندازه سینه ها انجام می شود. این روش جراحی عمدتا در خانم هایی انجام می شود که بعد از بارداری و یا کاهش وزن از حجم سینه های شان کاسته شده است و خواهان سینه های گرد و توپر هستند.

این روش جراحی هم چنین به بهبود تقارن سینه ها نیز کمک خواهد کرد.

لیفت سینه

جراحی لیفت سینه با برداشت پوست اضافی و کشیده شدن بافت اطراف سینه همراه است که نتیجه آن لیفت و کشیده شدن سینه به سمت بالا می باشد. از دیگر مزایای این روش جراحی می توان به تغییر فرم و جوانسازی سینه ها اشاره کرد.

جراحی-لیفت-سینه

کوچک کردن سینه در خانم ها

خانم هایی که سینه های بزرگی دارند، اغلب با مشکلات پزشکی متعددی مانند پستان درد، گردن درد و یا بی حس شدن دست ها و انگشت ها روبرو می شوند، چرا که سنگینی سینه ها به این نواحی وارد می شود.

این روند جراحی، با برداشت چربی اضافی، بافت غده ای و پوست از روی سینه، به کوچک تر شدن و خوش فرم شدن سینه ها کمک می کند.

کوچک کردن سینه در مردان

در اقایان بزرگ بودن و رشد بیش از حد بافت سینه اصطلاحا ژنیکوماستی نام دارد. این روش جراحی به آقایانی که از ظاهر قفسه سینه خود ناراضی هستند کمک می کند تا اعتماد به نفس بیشتری داشته باشند.

گاهی ممکن است آقایان بعد از کاهش وزن قابل توجه، با پوست اضافی در ناحیه سینه و قفسه سینه روبرو شوند که جراحی ژنیکوماستی می تواند به برداشت پوست اضافی سینه کمک کند.

در کل، جراحی کوچک کردن سینه در مردان با برداشت چربی اضافی و بافت غده ای سینه همراه است و نتیجه آن داشتن قفسه سینه صاف و سفت می باشد.

جراحی ترمیمی سینه

جراحی ترمیمی سینه، شامل برداشت و یا تعویض پروتزهای سالینی و سیلیکونی از سینه می باشد. بیمارانی که خواهان تغییر اندازه و فرم پروتز سینه هستند و یا قصد اصلاح مشکلات ناشی از جراحی قبلی را دارند، می توانند با مشورت پزشک از مزایای جراحی ترمیمی بهره مند شوند.

جراحی بازسازی سینه

متاسفانه بسیاری از خانم ها در سراسر دنیا به سرطان پستان مبتلا می شوند. خانم هایی که تحت جراحی ماستکتومی (برداشتن پستان) قرار می گیرند، اعتماد به نفس خود را از دست می دهد و از لحاظ روحی و روانی ضربه می خورند.

جراحی بازسازی از جمله گزینه های جراحی سینه است که به خانم ها کمک می کند تا فرم طبیعی سینه های خود را بعد از درمان داشته باشند.

 

از جراحی زیبایی سینه چه انتظاراتی می توان داشت؟

دوره نقاهت جراحی زیبایی سینه در هر بیماری متفاوت است و به نوع جراحی انجام شده بستگی دارد. پزشک با بررسی و معاینه بیمار خود تشخیص می دهد که کدام روش جراحی مناسب تر می باشد.

مراقبت های بعد از جراحی زیبایی سینه شامل مصرف داروها، زمان شروع فعالیت های بدنی و ورزش و هم چنین نحوه مراقبت از بخیه ها می باشد که در اختیار بیمار قرار خواهد گرفت. آن چه که اهمیت دارد این است که بیمار تمام نکات و دستورات گفته شده از سوی پزشک را رعایت کند تا بهترین نتایج حاصل شود. بیمار نیز باید تمام سوالات و نگرانی های خود را با پزشک در میان بگذارد تا از بروز عوارض احتمالی پیشگیری به عمل آید.

در کل، خانم هایی که خواهان تغییر فرم و اندازه سینه های خود هستند و یا تحت درمان سرطان قرار گرفته اند و هم چنین خانم ها و آقایانی که با مشکلات پزشکی مربوط به سینه ها روبرو هستند، می توانند با مشورت پزشک از مزایای جراحی های زیبایی سینه بهره مند شوند.

Source: https://www.ssmhealth.com/reconstructive-surgery/breast-surgery

دکتر پریسا عظیمی نژادان

دکتر پریسا عظیمی نژادان فوق تخصص جراحی پستان فارغ التحصیل از دانشگاه شهید بهشتی تهران دارای فلوشیپ فوق تخصصی جراحی سینه از فرانسه و عضو جامعه جراحان پستان امریکا و نیز عضو انجمن سنولوژی فرانسه، جراح با سابقه در عمل های زیبایی، بازسازی و همچنین سرطان سینه می باشند.

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه