دکتر پریسا عظیمی نژادان / مقالات / تاثیر ورزش بر پستان
مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه

تاثیر ورزش بر پستان

تاثیر ورزش بر پستان

بر کسی پوشیده نیست که ورزش تاثیر بسیار مثبت بر سلامتی انسان دارد. علاوه بر کاهش وزن ، بالا رفتن تراکم استخوان، کنترل قند خون ،کاهش فشار خون ، کنترل بیماری قلبی، درمان افسردگی، و صدها تاثیر معجزه اسا ، اخیرا ثابت شده که نه تنها میزان ابتلا به سرطان پستان را کاهش میدهد بلکه پس از ابتلا هم میزان عود بیماری با ورزش پایین می اید. حال ایا با ورزش می توان پستان را بزرگ تر یا کوچک تر کرد؟ پستان فاقد عضله است و عضله پکتورالیس ماژوردر زیر پستان واقع شده. لذا ورزش باعث تقویت و بزرگی نسبی این عضله در زنها و به نسبت بیشتر در مردها می شود. ترکیب خود پستان و اندازه آن با ورزش تغییر نمی کند. ورزش کاران حرفه ای اکثرا سینه های کوچک دارند. به این عکس توجه کنید.

تاثیر ورزشی بر پستان

تاثیر ورزش بر پستان

با وجود عضله پکتورال به این عظمت، پستان ها افتاده اند. اندازه پستان را ژنتیک و هورمن های بدن و حاملگی و شیردهی دیکته می کنند، ما با کنترل ورزن گاها می توانیم از بزرگ شدن زیاد ان جلوگیری کنیم، ولی قادر به بزرگ کردن پستان کوچک با تغییر وزن و ورزش و کرم و سوتین جادویی و غیره نخواهیم شد. گاها حتی خانم های بسیار لاغر هم از سینه های غیر عادی و بزرگ رنج میبرند. سوتین های نایلون دار برا عرق کردن و کوچک کردن سینه و ورزش و باز کرم کوچک کننده جز اتلاف پول و شکنجه معنی ندارد. حالا سینه شما زیبا بوده پس از دو ماه شیر دهی افتاده و چروکیده شده ایا ورزش اصلاح میکند؟ با تقویت عضله پکتورال و اصلاح ضعف ماهیچه های پشت می توان صاف ایستاد، قوز نکرد، کف سینه را بالاتر برد، که تاثیر ان چشم گیر است ولی سینه چروکیده یا افتاده روی عضله اصلاح نخواهد شد. ولی مواردی بوده که علی رغم نتایج جراحی عالی و سینه زیبا به علت انحنای ستون فقرات و ضعف عضلات نتایج نهایی تحت تاثیر بالاتنه دفورمه به حد کافی زیبا به چشم نمی اید. در این موارد مسلم است که ورزش تاثیر بسزایی خواهد گذاشت .

دکتر پریسا عظیمی نژادان

دکتر پریسا عظیمی نژادان فوق تخصص جراحی پستان فارغ التحصیل از دانشگاه شهید بهشتی تهران دارای فلوشیپ فوق تخصصی جراحی سینه از فرانسه و عضو جامعه جراحان پستان امریکا و نیز عضو انجمن سنولوژی فرانسه، جراح با سابقه در عمل های زیبایی، بازسازی و همچنین سرطان سینه می باشند.

برچسب ها:


دکتر پریسا عظیمی نژادان
فلوشیپ فوق تخصصی جراحی سینه از آمریکا و فرانسه

آخرین دیدگاه ها

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *