مراجعین اورژانس(سرطان) روزهای دوشنبه و چهارشنبه بین ساعات 15 تا 18 بدون هماهنگی تشریف بیاورید.

تنها در صورت داشتن مدارک و تشخیص اورژانس بودن توسط دکتر، پذیرش خواهید شد.

دکتر پریسا عظیمی نژادان / مقالات / تاثیر ورزش بر پستان
مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه

تاثیر ورزش بر پستان

تاثیر ورزش بر پستان

بر کسی پوشیده نیست که ورزش تاثیر بسیار مثبت بر سلامتی انسان دارد. علاوه بر کاهش وزن ، بالا رفتن تراکم استخوان، کنترل قند خون ،کاهش فشار خون ، کنترل بیماری قلبی، درمان افسردگی، و صدها تاثیر معجزه اسا ، اخیرا ثابت شده که نه تنها میزان ابتلا به سرطان پستان را کاهش میدهد بلکه پس از ابتلا هم میزان عود بیماری با ورزش پایین می اید. حال ایا با ورزش می توان پستان را بزرگ تر یا کوچک تر کرد؟ پستان فاقد عضله است و عضله پکتورالیس ماژوردر زیر پستان واقع شده. لذا ورزش باعث تقویت و بزرگی نسبی این عضله در زنها و به نسبت بیشتر در مردها می شود. ترکیب خود پستان و اندازه آن با ورزش تغییر نمی کند. ورزش کاران حرفه ای اکثرا سینه های کوچک دارند. به این عکس توجه کنید.

تاثیر ورزشی بر پستان

تاثیر ورزش بر پستان

با وجود عضله پکتورال به این عظمت، پستان ها افتاده اند. اندازه پستان را ژنتیک و هورمن های بدن و حاملگی و شیردهی دیکته می کنند، ما با کنترل ورزن گاها می توانیم از بزرگ شدن زیاد ان جلوگیری کنیم، ولی قادر به بزرگ کردن پستان کوچک با تغییر وزن و ورزش و کرم و سوتین جادویی و غیره نخواهیم شد. گاها حتی خانم های بسیار لاغر هم از سینه های غیر عادی و بزرگ رنج میبرند. سوتین های نایلون دار برا عرق کردن و کوچک کردن سینه و ورزش و باز کرم کوچک کننده جز اتلاف پول و شکنجه معنی ندارد. حالا سینه شما زیبا بوده پس از دو ماه شیر دهی افتاده و چروکیده شده ایا ورزش اصلاح میکند؟ با تقویت عضله پکتورال و اصلاح ضعف ماهیچه های پشت می توان صاف ایستاد، قوز نکرد، کف سینه را بالاتر برد، که تاثیر ان چشم گیر است ولی سینه چروکیده یا افتاده روی عضله اصلاح نخواهد شد. ولی مواردی بوده که علی رغم نتایج جراحی عالی و سینه زیبا به علت انحنای ستون فقرات و ضعف عضلات نتایج نهایی تحت تاثیر بالاتنه دفورمه به حد کافی زیبا به چشم نمی اید. در این موارد مسلم است که ورزش تاثیر بسزایی خواهد گذاشت .

دکتر پریسا عظیمی نژادان

دکتر پریسا عظیمی نژادان

فلوشیپ فوق تخصصی جراحی سینه از آمریکا و فرانسه

من در تبریز در خانواده ای متوسط به دنیا آمدم . پدرو مادرم هر دو مهندس فوق لیسانس کشاورزی و کارمند بودند. من یک خواهر کوچکتر از خودم دارم. دوره ابتدایی و راهنمایی را در مدرسه بوعلی سینا تبریز که توسط خواهران روحانی فرانسوی اداره میشد به اتمام رساندم و فارسی و فرانسه را همزمان یاد گرفتم.

برچسب ها:


دکتر پریسا عظیمی نژادان
فلوشیپ فوق تخصصی جراحی سینه از آمریکا و فرانسه

آخرین دیدگاه ها

مقالات مرتبط
تغییرات سینه در دوران بارداری

تغییرات سینه در دوران بارداری

بدن بانوان در طول بارداری دچار تغییرات بسیار زیادی می شود، که یکی از آن ها تغییراتی است که در سینه ها قابل مشاهده می باشند. بانوانی که برای اولین بار بارداری را تجربه می نمایند، ممکن است نسبت به...

ماموپلاستی ، جراحی کوچک کردن سینه + فیلم واقعی

ماموپلاستی ، جراحی کوچک کردن سینه + فیلم واقعی

بزرگی سینه در برخی افراد سبب شده تا مشکلاتی همچون گردن درد و مشکلات پوستی ایجاد شود و همچنین می‌تواند زمینه ساز ابتلا به سرطان باشد. ماموپلاستی با نتایج عمل جراحی کوچک کردن سینه یا ماموپلاستی کاهشی...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

2 دیدگاه ها
  1. سلام وقتتون بخیر
    میخواستم بپرسم آیا ورزش EMS برای کسانی که کیست سینه دارند خطرناک است یا خیر ؟

    پاسخ
    • سلام ، مشکلی نداره

      پاسخ
Average
5 Based On 1
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × 3 =